خرید سایبان ماشین، سایبان ماشین

نکات مهم پیش از خرید سایبان ماشین

حتما برای شما نیز پیش آمده است که قبل از خرید سایبان، سوالات زیادی در ذهن شما پیش آمده است و نتوانید سایبان مورد نظرتان را در میان تعداد زیادی از سایبان‌ها پیدا کنید. اما باید توجه داشت که نکات زیادی قبل از خرید هر نوع سایبان وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. تا انتهای این مقاله همراه باشید تا نکات مهم قبل از خرید سایبان ماشین را با هم بررسی کنیم.

سایبان ماشین , خرید سایبان ماشین , نصب سایبان ماشین

سایبان ماشین

در این شرایط اقتصادی، خودرو یکی از ارزشمندترین دارایی‌های هر خانواده ایرانی به حساب می‌آید و همه خانواده خصوصا مردان تلاش می‌کنند تا از این دارایی ارزشمند به خوبی مراقبت کنند. یکی از خطراتی که همیشه برای خودرو به عنوان تهدیدی اساسی به حساب می‌آید، نور مستقیم خورشید است.  اما امروزه و با فراگیر شدن استفاده از انواع سایبان؛ این خطر دیگر اتومبیل‌ها را تهدید نمی‌کند. سایبان ماشین از آسیب به رنگ خودرو جلوگیری می‌کند و همچنین خودرو را در مقابل باران‌های اسیدی و برف محفوض می‌کند. همچنین ممکن است در بعضی موارد شیره درختان و یا فضولات پرندگان بر روی ماشین بریزد که با استفاده از سایبان خودرو از این اتفاق جلوگیری می‌شود.

انواع سایبان ماشین

سایبان‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به عنوان سایبان ماشین استفاده کرد. از انواع این سایبان‌ها می‌توان به سایبان تاشو، سایبان برقی، و سایبان پارکینگ اشاره کرد.

سایبان ماشین , خرید سایبان ماشین , نصب سایبان ماشین

چه نکاتی در خرید سایبان ماشین مهم است؟

همانطور که گفته شد، نکات ویژه و خاصی در هنگام خرید سایبان مناسب برای ماشین وجود دارد که در صورت عدم توجه به این نکات ممکن است بعد از خرید از خرید خود پشیمان شوید. از مهم ترین این نکات می‌توان به:

جنس نامناسب سقف سایبان

مهمترین وظیفه سایبان حفاظت از لوازم و کالاهای زیرین آن در مقابل نور مستقیم خورشید و برف و باران است. این وظیفه مهم را سقف و پارچه سایبان بر دوش می‌کشد. انتخاب مناسب ترین جنس سقف برقی و یا سایبان از نکات مهم خرید سایبان ماشین به حساب می‌آید. پارچه سایبان باید جنس و دوام خوبی داشته باشد که معمولا از پارچه‌های برزنتی و یا پی وی سی برای این منظور استفاده می‌شود.

جنس بدنه سازه

بدنه و اسکلت در سایبان نکته مهمی است علی الخصوص وقتی که سایبان مورد نظر از نوه سایبان تاشو باشد. در سایبان تاشو به دلی باز و بسته شدن نسبتا زیاد سایبان در طول روز به اجزای این نوع سایبان فشار زیادی وارد می‌شود و از این رو انتخاب مناسب ترین و بهترین نوع بدنه متناسب با نوع کارکرد و نیاز شما از نکات مهم خرید سایبان ماشین به حساب می‌آید.

عدم تناسب ابعاد سایبان

ابعاد سایبان ماشینی که شما خریداری می‌کنید باید کاملا با ابعاد اتومبیل شما سازگار باشد. به عنوان مثال اگر ماشین شما از دسته ماشین‌های  SUV باشد باید ابعاد سایبان شما نیز در همان ابعاد و اندازه باشد تا همه سطح ماشین شما را پوشش دهد.

سایبان ماشین , خرید سایبان ماشین , نصب سایبان ماشین

عدم توجه به تجهیزات جانبی

در اکثر سایبان‌های ماشین، از موتور برای باز و یا بسته کردن بدنه و یا سقف آن استفاده می‌شود. انتخاب درست نوع موتور با توجه به نیاز و کاربرد مورد نظرتان نیز از مهم ترین نکات قبل از خرید سایبان ماشین به حساب می‌آید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*