سایبان برقی

نحوه کار سایبان برقی:

احتمالا شما هم سایبان های دستی را در خیابان ها دیده اید. سایبان هایی که باید به وسیله یک دستگیره و یک هندل بالا و پایین بشنود. اما با ظهور سایبان برقی تمامی حرکات سایبان دستی با یک دکمه و به وسیله یک ریموت باز و بسته می شود.

پیغام باز یا بسته شدن توسط ریموت به موتور سایبان برقی فرستاده می شود و سایبان به صورت خودکار توسط بازویی باز و یا بسته می‌شود.

سایبان برقی , خرید سایبان برقی , قیمت سایبان برقی

کاربرد سایبان

همانطور که در بالا عنوان کردیم این نوع سایبان به دلیل راحتی، زیبایی و مقرون به صرفه بودن جزو پرطرفدارترین سایبان ها به حساب می‌آید.

از این نوع سایبان بیشتر برای مغازه ها استفاده می‌شود ولی می تواند برای استخرها، ویلاها و منازل مسکونی هم مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت سایبان برقی:

سایبان برقی , خرید سایبان برقی , قیمت سایبان برقی

عوامل زیادی بر قیمت سایبان برقی و نوع این سازه تاثیر می‌گذارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جنس پارچه مورد استفاده
 • جنس و قیمت قطعات جانبی
 • مساحت سایبان
 • نوع کاربرد

برای کسب اطلاعات دقیق در مورد سایبان برقی همبن الان با کارشناسان ایران سایبان تماس بگیرید

ایران سایبان

سایبان برقی

سایبان، روکشی ثانویه است که به قسمت خارجی یک ساختمان (مغازه) متصل می‌شود و از ساختمان (مغازه) در مقابل باران، برف، نور مستقیم خورشید و دیگر موارد محافظت می‌کند.

سایبان برای اولین بار در تمدن های یونان و مصر استفاده شد. سایبان انواعی دارد که بسته به مکانی که قرار است از سایبان استفاده شود از انواع آن استفاده می‌شود.

یکی از انواع سایبان که امروزه زیاد از آن استفاده می‌شود، سایبان برقی نام دارد. سایبان برقی به دلیل استفاده آسان، کاربرد زیاد و زیبایی ظاهری در مدت زمان کمی به یکی از پرطرفدارترین سایبان ها بدل شده است و مغازه داران زیادی از این سایبان برای مغازه خود استفاده می‌کنند.

اجزا سایبان برقی

سایبان برقی , خرید سایبان برقی , قیمت سایبان برقی

سایبان برقی به ۳ جز اصلی چادر، موتور برقی و بازویی تبدیل می‌شود:

 • چادر:

چادر سایبان برقی به نوعی بخش اصلی سایبان را تشکیل می دهد. چادر سایبان میتوان از جنس های مختلفی مثل برزنتی، فلکسی و یا ترانزیتی باشد.

چادر برزنتی:

این نوع پارچه معمول ترین نوع پارچه در میان سایبان ها هستند. برزنت یک پارچه مستحکم، مقاوم، منعطف و ضد آب است که معمولا از پارچه هایی مثل کرباس و یا پلی استر ساخته می‌شود.

این نوع پارچه مقاومت بالایی در مقابل نور خورشید و آب دارد،  نسبت به بقیه پارچه ها استقامت کششی بیشتری دارد و برای پوشش فضاهای باز مقرون به صرفه تر است.

چادر فلکسی:

خیلی از افراد هستند که میخواهند لوگو و یا آرم خود را بر روی سایبان خود حک نمایند. فلکس این امکان را به این دسته از افراد می دهد. این ورقه نسبت به پارچه برزنتی مقاومت کمتری در مقابل نور خورشید و آب دارد ولی به دلیل تعویض راحت و امکان تبلیغاتی جز پارچه های پر استفاده است.

چادر ترانزیتی:

این نوع چادر همانطور که از اسم آن مشخص است بیشتر برای ماشین های ترانزیت به کار می رود اما به دلیل جنس آن برای سایبان هم گزینه خوبی به حساب می آید.

این نوع چادر کاملا ضد آب بوده و گرما و نور را از خود عبور نمی دهد به همین دلیل مناسب ترین گزینه برای کانتینرهای ترانزیتی و سایبان به حساب می‌آید.

سایبان برقی , خرید سایبان برقی , قیمت سایبان برقی

 • موتور برقی:

موتور سایبان برقی مهمترین قطعه استفاده شده در سیستم سایبان های برقی است. به موتور هایی که در سایبان برقی استفاده می‌شود، موتور لوله ای شکل و یا توبولار گفته می‌شود. در این نوع موتورهای کل سطح موتور به غیر از محفظه خلاص کن داخل لوله موتور قرار می‌گیرد.

موتور های توبولار برند های مختلفی دارند که از مهمترین آنها میتوان به ۱) بارازانته ۲) توربو ۳) اسمارت

مشخصات فنی این نوع موتور ها تقریبا مشابه است .

قدرت این موتور ها بین ۸ الی ۱۵ دقیقه است و مصرف چریان آن بین ۱٫۵ تا ۳ آمپر می باشد.

قطر تاج موتور توبولار از ۵ تا ۱۱ سانتی متر است، دارای استاندارد IP44  میباشند و توان کارکرد، ولتاژ و رنج آنها به ترتیب: ۴ دقیقه، ۲۲۰ ولت و از ۳۰ تا ۳۰۰ نیوتن بر متر می باشد.

قطعات داخلی موتور توبولار:

 • موتور
 • خلاص کن
 • خار و بست
 • تاج و آداپتور موتور
 • آچار تظیم میکروسوئیچ
 • پایه ستاره ای شکل(خورشیدی) یا کتابی
 • یراق آلات آلومینیم

ابزار و قطعات جانبی  سایبان هم جز اجزای یک سایبان به حساب می‌آید.

قوطی اصلی سازنده، بازو ها، تنظیم کننده ها، نگهدارنده ها و ……… جز این قطعات به حساب می‌آیند.