نکات نصب سایبان برقی و بازویی

سایبان چیست و دارای چند نوع است؟ نکاتی که در خرید و نصب آن باید رعایت کرد چه نکاتی هستند؟
سایبان به سقف‌های ثابت یا جمع شونده گفته می‌شوند که به قسمت‌های خارجی یک دیوار متصل می‌شوند. سایبان‌ها از زمان‌های قدیم همواره مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند و با پیشرفت تکنولوژی و علم شکل جدید و مدرن‌تری به خود گرفته‌اند و دیگر کمتر شاهد سایبان‌هایی از جنس پارچه و الوارها هستیم. سایبان‌ها امروزه شامل دو نوع برقی و بازویی هستند که این دو نوع نیز می‌توانند انواع متفاوتی داشته باشند.

سایبان برقی:

این نوع سایبان از سازه‌ها و پوششی متحرک تشکیل شده است و توسط یک موتور الکتریکی حالت‌های مختلف آن کنترل می‌شوند. سایبان برقی خود شامل انواع مختلفی مانند سایبان چتری، سایبان باکسی، سایبان دو طرفه، سایبان زنجیری و سقف برقی است. استفاده از این سایبان در مقایسه با نوع بازویی می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد چرا که نیازی به دخالت مستقیم برای استفاده از آن نیست.

سایبان چتری

سایبان بازویی:

سایبان بازویی که با نام سایبان فولکاست نیز شناخته می‌شود به واسطه داشتن متعلقات مدرن خود ظاهر بسیار زیبایی دارد و مساحت بیشتری را نیز پوشش می‌دهد. این نوع از سایبان‌ها نیاز به دخالت مستقیم شما دارد و باید با استفاده از بازوی مخصوصی که دارد آن را باز و بسته کنید. با توجه به این که این نوع سایبان فنرهایی را در بازوی خود دارد به سایبان فنری نیز معروف شده است. این نوع از سایبان‌ها معمولاً در برابر نور مستقیم خورشید کارایی بهتری دارند.

سایبان بازویی

نصب سایبان برقی و بازویی

قبل از آنکه هر اقدامی برای نصب سایبان برقی انجام شود باید نکاتی در هنگام خرید آن رعایت شود. از جمله مهم‌ترین نکات در هنگام خرید سایبان برقی می‌توان به چگونگی کاربری محل سایبان، میزان و مدت استفاده از آن، مقدار بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته می‌شود و تناسب اندازه آن با محل مورد استفاده توجه کرد. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان مناسب‌ترین سایبان برقی را تهیه کرد و برای نصب آن اقدام کرد.
نکاتی که در نصب سایبان برقی و سایبان بازویی باید رعایت کرد:
به همان اندازه که انتخاب و خرید سایبان اهمیت دارد باید به روند نصب آن نیز توجه کرد تا بهترین کارایی و عملکرد را داشته باشد.

مهم‌ترین نکات نصب سایبان‌ برقی شامل موارد زیر هستند:

  1. جنس سایبان باید با محل مورد استفاده آن انتخاب شود: قطعاً سایبان‌هایی که در شمال کشور و در شرایط بارانی و شرجی استفاده می‌شود باید با سایبانی که در جنوب کشور و در دمای بالای ۵۰ درجه مورد استفاده قرار می‌گیرد تفاوت‌هایی داشته باشد تا بتوانند کارایی لازم را داشته باشند. باید میزان مقاومت سایبان را با توجه به شرایط آب و هوایی و آلودگی‌های شهری در نظر گرفت.
  2. استفاده از یراق مناسب: یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های سایبان‌ها یراق است که نقش پررنگی در کارایی و کیفیت آن ایفا می‌کند. کیفیت یراق در اصل تعیین کنده میزان عمر آن است. یراق نیز باید با توجه به شرایط آب و هوایی، مدت‌زمان استفاده از آن و میزان باز و بسته کردن آن انتخاب و استفاده شود.
  3. استفاده از شرکت‌ها و نصاب‌های معتبر و مجرب: نحوه نصب سایبان به‌اندازه کیفیت آن اهمیت دارد. اگر سایبانی با بهترین کیفیت خریداری کنید اما به شیوه نادرستی نصب شود قطعاً کارایی لازم را نخواهد داشت و عمر طولانی نیز ندارد. نقش یک نصاب ماهر و معتبر در طول عمر سایبان می‌توان بسیار مهم باشد.
  4. سایبان ها از جنس های مختلفی مانند پارچه های برزنت، پی وی سی (PVC)، پلی استر، آلومینیوم و اکریلیک ساخته می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و باید بر اساس محیط مورد استفاده، میزان کار کردن آن و میزان باز و بسته شدن انتخاب شوند.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*