سایبان بازویی

سایبان چیست و سایبان بازویی به چه سایبانی گفته می‎شود؟ استفاده از این سایبان چه مزایایی دارد؟ قیمت این سایبان چند است؟

امروزه استفاده از سایبان‌ها محدود به مکان‌های و موقعیت‌های خاصی نیست و تقریبا در همه محیط‌ ها از این وسیله استفاده می‎شود. استفاده از سایبان‌ها قدمتی طولانی دارد و نمی‎توان تاریخ دقیقی برای آن در نظر گرفت. بر خلاف گذشته که برای ساخت سایبان‌ها از موادی ماند چوب و پارچه استفاده می‎شد، با پیشرفت علوم و تکنولوژی مواد مختلفی برای ساخت این لوازم استفاده شد که مهم ترین آنها شامل پارچه‌ها برزنتی و ضد آب، آلومینیوم، آهن، استیل، فایبرگلاس، اکریلیک، وینیل و … هستند. سایبان‌ها امروزه در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی ساخته می‎شوند که هر کدام برای اهداف خاص و محیط‌های ویژه ای استفاده می‎شوند. در ادامه مطلب به بررسی بیشتر سایبان بازویی که یکی از پرمصرف ترین سایبان‌ها است پرداخته می‎شود.

سایبان چیست؟

سایبان‌ها به صورت کلی به ابزارهای گفته می‎شود که می‎توانند از افراد و اشیاء مختلف در برابر عوامل خارجی، طبیعی و غیر طبیعی (مانند باران، برف، نور، ریزش مصالح، پرندگان و حیوانات و…) محافظت می‎کنند. اگرچه امروزه انواع و اقسام مختلف از سایبان‌ها را در محیط‌های مختلف شاهد هستیم اما سایبان‌ها در حالت کلی به دو دسته سایبان‌های ثابت و متحرک تقسیم می‎شوند که هر کدام می‎توانند شامل چند مدل دیگر از سایبان‌ها باشند.

  • سایبان ثابت به نوعی گفته می‎شود که بعد از نصب شدن دیگر تغییر وضعیت آن و باز و بسته کردن امکان پذیر نیست و دیگر نمی‎توان از آن در حالت و وضعیتی دیگر استفاده کرد. سایبان پارکینگ از جمله مهم ترین نوع سایبان‌های ثابت هستند
  • سایبان متحرک به نوعی از سایبان‌ها گفته می‎شود که بعد از نصب می‎توان آن را تغییر وضعیت داد و آن را در زوایای مختلف باز و بسته کرد. سایبان‌های متحرک خود به دو دسته سایبان‌های مکانیکی و الکتریکی تقسیم می‎شوند که هر کدام از این دسته‌ها نیز شامل زیر مجموعه‌هایی هستند که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

سایبان بازویی , خرید سایبان بازویی

سایبان بازویی چیست؟

همانطور که از اسم آن پیدا است سایبان بازویی به نوعی از سایبان‌های متحرک اطلاق می‎شود که برای تغییر وضعیت خود از بازوهای مکانیکی استفاده می‎کنند. این سایبان‌ها هم می‎توانند مکانیکی باشند و توسط اهرم‌های دستی باز و بسته شوند و هم اینکه الکتریکی باشند و توسط کنترل از راه دور و ریموت‌ها تغییر وضعیت داده شوند. این سایبان با نام‌های مختلفی از جامه سایبان اتوماتیک، سایبان سیم بکسلی، سایبان مفصلی، سایبان فنری و … شناخته شوند.

مزایای استفاده از سایبان بازویی

همانطور که گفته شد رسالت اصلی سایبان‌ها حفاظت از افراد و وسایل مختلف در برابر عوامل خارجی است.  استفاده از سایبان بازویی می‎تواند مزایای مختلفی داشته باشد که مهم ترین آنها به شرح زیر هستند:

  • تغییر وضعیت سایبان باعث می‎شود که در زوایای مختلف و در ابعاد مختلف از آن استفاده کرد
  • از این سایبان می‎توان برای مغازه‌ها، رستوران‌ها و حتی پارکینگ‌ها استفاده کرد
  • این سایبان در ابعاد و اندازه‌های مختلف و بدون محدودیت تولید می‎شود
  • از دیگر مزایای این سایبان می‎توان به تنوع در رنگبندی آن، استفاده از روکش‌های مختلف و امکان تبلیغات بر روی آن اشاره کرد.
  • نصب و استفاده از این سایبان می‎تواند بسیار راحت باشد و در کمترین زمان ممکن زوایای آن را تغییر داد
  • این سایبان می‎تواند به عنوان یکی از زیباترین سایبان‌ها شناخته شود چرا که به راحتی می‎توان آن را با دکوراسیون مغازه‌ها و … هماهنگ کرد
  • این سایبان معمولا برای مناطقی که نور آفتاب به صورت مستقیم می‎تابد مناسب است چرا که بعد از عبور نور آفتاب می‎توان آن را به حالت عادی برگرداند و از مناظر و هوا بیشتر لذت برد.

انواع سایبان‌های بازویی

سایبان‌های بازویی که خود زیر مجموعه سایبان‌های متحرک است در مدل‌های مختلفی در دسترس افراد قرار دارند. مهم ترین مدل‌های سایبان‌های بازویی شامل  مدل کلاسیک، فول باکس،  دو طرفه، چترگرد و… هستند که هر کدام در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‎شوند.

سایبان بازویی , خرید سایبان بازویی

قیمت سایبان بازویی

همانگونه که عنوان شد سایبان‌های بازویی در ابعاد و اندازه‌های مختلفی و با استفاده از مواد سازنده مختلف تولید می‎شود بنابراین نمی‎توان برای آنها قیمت مشخصی عنوان کرد. قیمت سایبان بازویی بر اساس معیارهای متنوعی مانند مواد سازنده قالب و فریم سایبان، نوع پارچه سایبان، نصب و حمل و نقل،  برند و کشور سازنده سایبان، گارانتی محصول، وزن و ابعاد آن، کیفیت و میزان مقاومت آن در برابر آب، نور و …، تعداد سایبان، نوع موتور سایبان، مساحت تحت پوشش و … تعیین می‎شود.