شاتر پنجره

شاتر پنجره

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

همراه با ساخت اولین منازل مسکونی و پناهگاه‌ها، احساس نیاز به استفاده از نور طبیعی، تهویه و ورود و خروج هوا احساس شده است. به همین خاطر خانه‌های ابتدایی بشر نیز از محفظه کوچکی برای عبور نور و تهویه هوا استفاده می‌کردند که به آن پنجره می‌گوییم.

با روی کار آمدن تکنولوژی و پیشرفت علم در همه صنایع روز به روز پنجره‌های کلاسیک و قدیمی‌ جای خود را به پنجره‌های اتوماتیک دادند. یکی از انواع پنجره‌های اتوماتیک شاتر پنجره نام دارد. شاتر پنجره یکی از محبوب ترین انواع پنجره است که در خارج از کشور بیشتر استفاده می‌شود.

شاتر پنجره

یکی از جدیدترین انواع پرده و سایبان، پرده شاتر می‌باشد.  به‌دلیل عدم استاندارد بودن ابعاد پنجره‌ها در ایران و مشکلات مونتاژ  پرده شاتر، این نوع پنجره وارد ایران نشده است. در بعضی مدل‌های شاتر پنجره به دلیل اینکه در اکثر قطعاتش از چوب طبیعی استفاده می‌شود، جزو پرده‌های دوستدار طبیعت نامگذاری شده است.  شاتر پنجره در حقیقت کادرهای شبکه بندی شده چوبی هستند که از داخل روی پنجره‌ها نصب می‌شوند و قابلیت باز و بسته شدن درب را دارند. این نوع پرده با سایه روشنی که دارند تا میزان بسیار کمی، جلوی ورود نور به فضای داخل خانه را می‌گیرند. ولی در مقابل تا حد زیادی دید به داخل را کور می‌کنند و حس حضور در یک فضای بسته را به ساکنین می‌دهند. این نوع پرده را با نام پرده چوبی نیز میشناسند.

شاتر پنجره

اجزای شاتر پنجره

در مدل آلومینیومی  ‌شاتر پنجره، تیغه‌های آلومینیومی  ‌ظریف دو سانتی متری با یک زبانه 7 میلیمتری است که داخل 8 میلی متری تیغه بعدی می‌رود. تیغه‌های آلومینیومی  ‌افقی دو جداره هستند و تا حد زیادی پنجره شما را عایق تر خواهد نمود. برای تولید این نوع شاتر پنجره تقریبا در هر یک متر مربع 9 کیلوگرم آلومینیوم استفاده می‌شود. این پنجره از موتور توبولار استفاده می‌کند که می‌تواند علاوه بر ریموت دستی، از سنسور‌های باد، نور و یا باران فرمان بگیرد.

ویژگی‌های شاتر پنجره

پرده شاتر در مدل‌های نیم قد و تمام قد با رنگ‌ها متنوع و مختلف تولید و طراحی می‌شود. فاصله بین نرده‌ها در این پرده حالت استاندارد است ولی هنگام سفارش، سازنده می‌تواند این فاصله را به سلیقه خریدار تغییر دهد.

در مدل چوبی شاتر پنجره، بدنه چوبی و طرح کاملا کلاسیک جزو ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع پرده است.

رنگ پوشش تیغه‌های آلومینیومی  نیز از نوع پودری الکترواستاتیک می‌باشد.

شاتر پنجره

انواع شاتر پنجره

باز کردن این شاتر‌ها به دو نوع آکاردئونی و ساده نود درجه است. معمولا برای اتاق خواب‌های کوچک، مدل آکاردئونی گزینۀ مناسب‌تری است. چون در حالت غیر فعال، فضای کمتری را اشغال می‌کند. مدل دیگر این نوع پنجره مدل ثابت است که برای افرادی که نیازی به باز یا بسته کردن پنجره شاتر ندارند، مناسب است.

 

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.