سایبان کلاسیک

امروزه استفاده از سایبان رواج زیادی در بین مردم پیدا کرده است و افراد مختلف سعی می‌کنند برای در امان ماندن از نور مستقیم خورشید، باران و برف، از سایبان ها استفاده می‌کنند. یکی از محبوب ترین و در عین حال قدیمی‌ترین انواع سایبان، سایبان کلاسیک نام دارد.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با هم با سایبان کلاسیک آشنا شده و ویژگی‌هاو مزایای آن را با هم بررسی کنیم.

سایبان

سایبان به پوششی خارجی گفته می‌شود که برای محافظ قسمت داخلی یک ساختمان از عوامل خارجی مانند نور خورشید، باران، برف و دیگر موارد مراقبت می‌کند. سایبان ها به دو دسته کلی سایبان برقی و دستی تقسیم می‌شوند که هر کدام از این دسته بندی ها نیز انواع مختلفی دارند. از مهم ترین انواع سایبان می‌توان به سایبان مغازه، سایبان برقی، سایبان پارکینگ، سایبان استخر، سایبان ماشین و… اشاره کرد. سایبان اولین بار در تمدن مصر باستان استفاده شده و در آن زمان به آن حصیرهای بافته می‌گفتند. در اوایل قرن نوزدهم بود که سایبان هایی مشابه سایبان های امروزی رواج یافتند. امروزه سایبان ها طرفداران زیادی دارند و استفاده از آن‌هادر میان مردم رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از سایبان های محبوب در بازار سایبان کلاسیک است.

سایبان کلاسیک

سایبان کلاسیک

سایبان کلاسیک که به آن سایبان فنری نیز می‌گویند؛ اولین سایبان ها از نسل جدید سایبان ها هستند. این نوع سایبان در اندازه های مختلف در بازار عرضه شده است و در حالی که جز قدیمی‌ترین انواع سایبان به شمار می‌آید و انواع مختلف و جدیدتر سایبان نیز به بازار آمده، سایبان کلاسیک همچنان جز محبوب ترین و پر فروش ترین انواع سایبان است.

ویژگی سایبان کلاسیک

سایبان کلاسیک جز دسته سایبان های متحرک قرار می‌گیرند و به نوعی این مورد مزیت اصلی این نوع سایبان به شمار می‌آید. متحرک بودن سایبان کلاسیک به این معناست که سایبان می‌تواند به وسیله عوامل خارجی مثل، موتور برقی، نیروی انسانی و یا ریموت کنترل باز یا بسته شود. از دیگر مزایای سایبان کلاسیک می‌توان به نصب و راه اندازی ساده آن اشاره کرد. تیم فنی و کارشناسان مجموعه ایران سایبان می‌توانند در کمترین زمان ممکن و با بالاترین دقت سایبان های کلاسیک را نصب کنند.

دیگر ویژگی سایبان کلاسیک که در این مقاله آن را بررسی خواهیم کرد، قابلیت اضافه کردن روکش ضد آب به آن است. این ویژگی را نیز می‌توان از مهم ترین ویژگی های این سایبان دانست. با اضافه کردن روکش ضد آب به سایبان کلاسیک، سایبان شما در فصول سرد سال و در هنگام بارش برف و یا باران از خطرات احتمالی مانند خراب شدن و یا از بین رفتن در امان می‌ماند.

مزایای سایبان کلاسیک

از مهم ترین مزایای سایبان کلاسیک می‌توان به :

  • جنس این نوع سایبان از آلومینیوم است
  • زنجیر موجود در سازه سایبان باعث استحکام هر چه بیشتر این نوع سایبان شده است.
  • در بعضی از انواع سایبان کلاسیک، از موتور الکتریکی فرانسوی استفاده می‌شود که این موضوع باعث بهبود عملکرد موتور و نرم باز و بسته شدن سایبان می‌شود
  • سایبان کلاسیک را می‌توان در هر زاویه دلخواه تنظیم کرد.
  • پارجه هایی که در سایبان کلاسیک استفاده می‌شود، با کیفیت ترین نوع پارچه است و کاملا در مقابل اشعه نور خورشید مقاوم است

سایبان کلاسیک

انواع سایبان کلاسیک

سایبان کلاسیک نیز به طور کلی به دو نوع سایبان کلید دار و ریموت کنترلی تقسیم می‌شود. در مدل اول موتور الکتریکی دارای یک کلید است که این کلید فرمان باز و یا بسته شدن سایبان را می‌دهد. اما در مدل دوم این فرمان توسط ریموت کنترل و از راه دور انجام می‌شود.

تفاوت ها و شباهت های سایبان کلاسیک با دیگر انواع سایبان

سایبان گلاسیک جز قدیمی‌ترین انواع سایبان به حساب می‌آیند و اجزای آن (مفصل، بازو، زنجیر و لوله) کاملا شبیه به سایبان فول باکس (سایبان فول کست) است. تنها تفاوت سایبان کلاسیک و دیگر انواع سایبان در کاور اجزای آن و قطعات آن است. سایبان کلاسیک کاور ندارد. نکته مهم بعدی در تفاوت سایبان کلاسیک و انواع مختلف سایبان، قیمت آن است. سایبان کلاسیک قیمت کمتری نسبت به دیگر انواع سایبان دارد.

کاربرد سایبان کلاسیک

به دلیل ویژگی های مثبت زیاد سایبان کلاسیک می‌توان در موقعیت های مختلف از این سایبان استفاده کرد. به عنوان مثال می‌توان از سایبان کلاسیک در مکان های تجاری، عمومی، مسکونی، تفریحی، سایبان مغازه و … استفاده کرد.

سایبان کلاسیک

قیمت سایبان کلاسیک

قیمت سایبان کلاسیک به عوامل مختلفی از جمله نوع سایبان کلاسیک، جنس قطعات، ابعاد سایبان، جنس پارچه به کار رفته، نوع موتور و دیگر موارد از این دست بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت سایبان کلاسیک قیمت مناسب تری نسب به سایبان های جدید دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سایبان و انواع دیگر سایبان با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت متناسب با بوجه شما، شما را در خرید بهترین نوع سایبان راهنمایی خواهند کرد.