سازه های چادری یا همان سازه‌های پارچه‌ای، یکی از روش‌ها و فن‌آوری‌های ساخت است که از پارچه برای بهینه‌سازی مصالح یک ساختمان استفاده می‌شود. اگر می‌خواهید که در رابطه با این تکنولوژی جدید اطلاعات کسب کنید با ما همراه باشید.

چرا از سازه های چادری استفاده کنیم؟

سازه‌ چادری که با نام سایبان چادری نیز شناخته می‌شوند، دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که سبب می شود در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی با استقبال بسیار زیادی روبه‌رو شود. در بخش زیر، برخی از مهم‌ترین این ویژگی‌ها را برشمرده‌ایم:

کاربرد سازه های چادری در کجاست؟

کاربرد سازه‌های چادری و یا همان سایبان‌های چادری بسیار گسترده می‌باشد. زیبایی فرم پارچه، انعطاف‌پذیری و هزینه‌ی پایین این سازه در مقایسه با سایر بناها، باعث محبوبیت این نوع سازه شده است. به‌طوری‌که امروزه این سازه در اکثر اماکن و معابر گوناگون دیده می‌شود. ممکن است که شما این سازه‌ی پارچه‎ای را در یکی از مکان‌های زیر دیده باشید:

انواع سازه های چادری

سازه‌های چادری در انواع مختلفی در بازار موجود است. ازجمله سازه‌های چادری می‌توان به سازه‌های مخروطی، سازه‌های زین اسبی و سازه‌های کششی اشاره کرد. در بخش زیر هر یک از این سازه‌ها را به‌اختصار توضیح داده‌ایم:

سازه های چادری مخروطی:

آب باران در سازه‌های چادری مخروطی نفوذ نمی‌کند؛ بنابراین از این سایبان چادری برای آلاچیق‌های VIP استفاده می‌شود.

سازه چادری مخروطی

سازه های چادری زین اسبی:

اگر می‌خواهید که برای محیطی سایبان درست کنید، سازه زین اسبی مناسب می‌باشد. همچنین می‎توانید از این سازه به‌صورت المان در محیط‌های داخلی نیز استفاده کنید.

سازه چادری زین اسبی

سازه چادری کششی

این سازه قابلیت کشش و فرم دهی در همه‌ی جهات را دارد و به دلیل سبکی، می‌توان در ابعاد بزرگ نیز از آن استفاده کرد. بهترین کاربرد این نوع سازه در ساخت پارکینگ متحرک می‌باشد.

سازه چادری کششیسخن نهایی

موسسه ما ازجمله شرکت‌های باسابقه در حوزه‌ی پروژه‌های سازه‌های چادری است. در صورت نیاز می‌توانید از خدمات و مشاوره‌های متخصصین ما در این شرکت بهره‌مند شوید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.