برزنت نسوز

برزنت نسوز

امروزه استفاده از سایبان در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده و همه در تلاش هستند تا از فضاهای خود بیشترین استفاده را کرده و برای مشتریان خود فضای

مطلوبی را تهیه کنند. در بسیاری از مکان‌ها نیاز به نوعی خاصی از سایبان و پارچه سایبان می‌باشد. به همین علت، آشنایی با انواع پارچه سایبان و ویژگی‌های آن‌ها قبل از خرید سایبان امری مهم به شمار می‌آید.

سایبان

سایبان سازه ای ثانویه است که به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و بارش برف و باران به قسمت خارجی یک ساختمان متصل می‌شود. سایبان انواع مختلفی دارد که متناسب با نیاز، می‌توانیم از آن استفاده کنیم. سایبان مغازه، سایبان استخر، سایبان پارکینگ و سایبان فول باکس از انواع سایبان است. سایبان‌ها اجزای مختلفی دارد که از انواع آن می‌توان به پارچه سایبان، یراق سایبان، بدنه سایبان و موتور سایبان اشاره کرد.

برزنت , پارچه برزنت نسوز , قیمت پارچه برزنت نسوز

پارچه سایبان

پارچه سایبان را می‌توان مهم ترین قسمت یک سایبان دانست. تقریبا انتخاب پارچه سایبان مناسب و متناسب با مکانی که می‌خواهید از سایبان استفاده کنید، اصلی ترین بخش خرید یک سایبان به حساب می‌آید.

پارچه سایبان نیز انواع مختلفی دارد که می‌توان به پنبه، آکریلیک، پلی استر و برزنت اشاره کرد.

برزنت

برزنت، پارچه ای مستحکم، منعطف و ضد آب است که از کرباس و پلی استر و یا پلی اتیلن ساخته می‌شود. از جمله مزایای استفاده از پارچه‌های برزنت می‌توان به مقاومت بالا در برابر نور خورشید و آب، استقامت کششی و صرفه اقتصادی اشاره کرد. از موارد استفاده برزنت نیز می‌توان به استفاده از روکش، چتر، چادر، سایبان و انواع خیمه اشاره کرد.

برزنت نسوز

در خیلی از مکان‌های که خطر آتش سوزی همیشه وجود دارد، وجود سایبان امری ضروری به شمار می‌آید. یکی از مناسب ترین انواع پارچه برای سایبان در این مناطق، برزنت نسوز نام دارد. برزنت نسوز یا به نوعی پتوی ضد حریق، پارچه ای قوی، ضد آب و مستحکم است که می‌تواند تا 1260 درجه سانتی گراد را تحمل کند. این پارچه علاوه بر نسوز بودن، می‌تواند عایق برق نیز باشد.

برزنت , پارچه برزنت نسوز , قیمت پارچه برزنت نسوز

ویژگی‌های برزنت نسوز

  • تحمل حرارت تا 1260 درجه
  • مقاوم در برابر جرقه و شعله
  • عایق حرارت و جذب صدا
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • مقاوم در برابر اسید
  • مقاوم در برابر UV

انواع برزنت نسوز

برزنت نسوز فویلدار

این نوع برزنت تا 800 درجه سانتی گراد گرما را مقاومت می‌کند و با وجود داشتن یک لایه فویل مقاوم به حرارت باعث بالا رفتن مقاومت الکتریکی برزنت می‌شود. برزنت فویلدار نیز به دو دسته سیم دار و بدون سیم تقسیم می‌شوند که نوع بدون سیم آن به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت و مقاومت مکانیکی خوب، بهترین و مقاوم ترین نوع برزنت در داخل کشور است.

برزنت نسوز سیلیکونی

این نوع برزنت که مقاومت کمتری نسبت به برزنت نسوز سیلیکونی دارد تا 300 درجه سانتی گراد در مقابل حرارت مقاومت دارد. این نوع برزنت به دلیل مقاومت مکانیکی بالا و متریال مورد استفاده در آن در برابر اسید و روغن نیز مقاوم است.

کاربرد پارچه نسوز برزنتی

از مهم ترین کاربرد‌های برزنت نسوز می‌توان به استفاده به عنوان پارچه سایبان اشاره کرد. از دیگر موارد استفاده این نوع پارچه نیز می‌توان به درزگیر داکت کوره، آسترکاری سطوح داغ، عایق کوره‌ها و … اشاره کرد.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.