سایبان گلخانه

برای تولید و پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در تمام طول سال باید همۀ شرایط لازم را فراهم کرد. گلخانه مکانی است که با فراهم کردن تمامی شرایط لازم برای رشد یک گیاه، امروزه در همه جای جهان رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از مهمترین موضوعات بحث دمای گلخانه است که باید همیشه در دمای مطلوب و پایینی باشد. سایبان گلخانه این امکان را برای گلخانه ها فراهم می کند. استفاده از سایبان گلخانه به دلیل عمر زیاد، وزن کم و قیمت اقتصادی بسیار رواج پیدا کرده است.

گلخانه

احتمالا شما هم با شنیدن نام گلخانه به یاد فضایی زیبا و دل انگیز با انواع گل و گیاه می افتید. گلخانه یا green houase  محیطی است که با اسکلت یا چهارچوب که دارای سقفی با پوشش شفاف مانند شیشه است. این شیشه به این دلیل است که اثر گلخانه ای و انرژی خورشید در گلخانه محبوس بماند.

اولین بار در زمان روم باستان برای رشد سبزیجات با یک روش مصنوعی سیستمی شبیه به گلخانه را ایجاد کردند. در این روش آن ها در طول روز خیار را در چرخ دستی هایی مقابل نور خورشید و سپس به جای گرم انتقال می دادند.

سایبان گلخانه , قیمت سایبان گلخانه , خرید سایبان گلخانه , توری گلخانه , شید گلخانه

دمای ایده آل گلخانه

دمای مطلوب گلخانه بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتی گراد است و هیچگاه دمای یک گلخانه نباید بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد شود. علاوه بر سایبان گلخانه که باعث کاهش دمای گلخانه می شود، پنجره های سقفی اتوماتیک که در گلخانه ها وجود دارد نیز به این کاهش دما کمک می کند.

طبق تحقیقات انجام شده در گلخانه بدون توری های سایبان، تا ۳۵ درصد از میوه های از میوه های تولید شده، پوست ترک خورده ای دارند در حالی که اگر گلخانه ۵۰ درصد پوشیده شده باشد تنها ۲۵ تا ۲۹ درصد از میوه ها دچار ترک خوردگی می شوند.

سایبان گلخانه

سایبان گلخانه که با نام های مختلفی از جمله توری گلخانه، شید گلخانه و سایه انداز نیز شناخته می شود، برای پوشش دهی گلخانه ها جهت سایه اندازی و کاهش دمای گلخانه استفاده می شود. سایبان گلخانه از نظر سایه اندازی به سه نوع ۳۰ درصد، ۵۰ درصد و ۸۰ درصد تقسیم می شوند. استفاده از سایبان گلخانه به دلیل عمر زیاد، وزن کم و قیمت اقتصادی بسیار رواج پیدا کرده است.

سایبان گلخانه , قیمت سایبان گلخانه , خرید سایبان گلخانه , توری گلخانه , شید گلخانه

مزایای سایبان گلخانه

این نوع سایبان با منعکس کردن نور و جلوگیری از نزدیک شدن این نور به مجاورت گیاهان بهره وری سیستم خنک کننده پد و فن را در گلخانه افزایش می دهد.

دیگر مزایای سایبان گلخانه انعطاف پذیری بالای این نوع سایبان است. این انعطاف پذیری به مسئول پرورش گیاه این امکان را می دهد تا به آسانی بتواند بسته به فصل در خارج و یا داخل به نصب و برداشت توری نورگیر اقدام نماید.

محافظت در مقابل تابش بیش از حد نور خورشید و همچنین محافظت در مقابل تگرگ، باد و پرندگان از دیگر مزایای این نوع سایبان است.

کاربرد سایبان گلخانه

این نوع سایبان کاربرد مختلفی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • پوشش گلخانه و سایه اندازی
  • صرفه جویی در مصرف آب آبیاری به دلیل کاهش تبخیر سطحی آب
  • تنظیم نور ورودی برای انواع گیاهان موجود و محافظت از آن ها در برابر نور شدید آفتاب
  • محافظت از دام و سایه اندازی بر دامداری

برای تولید و پرورش تجاری گیاهان با کیفیت بالا و در تمام طول سال باید همۀ شرایط لازم را فراهم کرد. گلخانه مکانی است که با فراهم کردن تمامی شرایط لازم برای رشد یک گیاه، امروزه در همه جای جهان رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از مهمترین موضوعات بحث دمای گلخانه است که باید همیشه در دمای مطلوب و پایینی باشد. سایبان گلخانه این امکان را برای گلخانه ها فراهم می کند. استفاده از سایبان گلخانه به دلیل عمر زیاد، وزن کم و قیمت اقتصادی بسیار رواج پیدا کرده است. در اینفوگرافیک سایبان گلخانه به بررسی انواع سایبان گلخانه و مزایای استفاده از آن خواهیم پرداخت.

سایبان گلخانه

گلخانه

گلخانه یا green houase محیطی است که با اسکلت یا چهارچوب که دارای سقفی با پوشش شفاف مانند شیشه است. این شیشه به این دلیل است که اثر گلخانه ای و انرژی خورشید در گلخانه محبوس بماند. اولین بار در زمان روم باستان برای رشد سبزیجات با یک روش مصنوعی سیستمی شبیه به گلخانه را ایجاد کردند.

سایبان گلخانه

سایبان گلخانه که با نام های مختلفی از جمله توری گلخانه، شید گلخانه و سایه انداز نیز شناخته می شود، برای پوشش دهی گلخانه ها جهت سایه اندازی و کاهش دمای گلخانه استفاده می شود. دمای مطلوب گلخانه بین ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتی گراد است و هیچگاه دمای یک گلخانه نباید بیشتر از ۲۷ درجه سانتی گراد شود.

مزایای سایبان گلخانه

این سایبان با منعکس کردن نور و جلوگیری از نزدیک شدن نور به مجاورت گیاهان بهره وری سیستم خنک کننده پد و فن را در گلخانه افزایش می دهد.

انعطاف پذیری بالای سایبان که به مسئول پرورش گیاه این امکان را می دهد تا به آسانی بتواند بسته به فصل در خارج و یا داخل به نصب و برداشت توری نورگیر اقدام نماید.

محافظت در مقابل تابش بیش از حد نور خورشید، بارش تگرگ، باد و طوفان و پرندگان

انواع سایبان گلخانه

سایبان گلخانه از نظر سایه اندازی به سه نوع ۳۰ درصد، ۵۰ درصد و ۸۰ درصد تقسیم می شوند. استفاده از سایبان گلخانه به دلیل عمر زیاد، وزن کم و قیمت اقتصادی بسیار رواج پیدا کرده است.

اینفوگرافیک سایبان گلخانه