ایران سایبان لوگو
تماس با ما

021-22871810

ایمیل

info@iransayban.com

ساعت کاری

8 تا 18

سایبان لوکس

استفاده از سایبان‌ها به دلیل قابلیت‌ها و خصوصیات منحصربه‌فردی که دارند امروزه بسیار رواج پیدا کرده است و در محیط‌های مختلف از پارکینگ تا ورزشگاه‌ها می‌توان شاهد استفاده از آن‌ها بود. سایبان در اصل به سقف‌های ثابت یا متحرکی گفته می‌شود که می‌تواند در برابر عواملی طبیعی و غیرطبیعی مانند نور خورشید، برف، باران، گردوخاک، سقوط اشیا و یا هر چیز دیگر افراد و ابزارها را محافظت کند. سایبان‌ها در گذشته از تنوع مدل، طرح و جنس زیادی برخوردار نبودند و به شکلی کاملاً ساده و از مواد مانند پارچه و الوارهای چوبی ساخته می‌شدند. سایبان‌های مدرن امروزه از انواع مواد اولیه مانند پارچه، فولاد، آلومینیوم، پی‌وی‌سی، پلی‌استری و شیشه‌ای ساخته می‌شوند. به صورت کلی سایبان‌ها را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم‌بندی کرد:

  • سایبان متحرک: این سایبان‌ها می‌توانند با توجه به نیاز تغییر وضعیت دهند و از حالتی به حالتی دیگر سوئیچ کنند. سایبان متحرک خود می‌تواند در دو نوع مکانیکی و الکتریکی وجود داشته باشد که نوع مکانیکی آن برای تغییر وضعیت نیاز به یک اهرم دارد در حالی که نوع الکتریکی آن به یک موتور توبلار مجهز شده است و با استفاده از ریموت کنترل می‌توان آن را تغییر وضعیت داد (البته این سایبان‌ها قابلیت تغییر وضعیت به صورت مکانیکی را نیز دارند)
  • سایبان ثابت: این نوع از سایبان‌ها بعد از نصب شدن دیگری قابلیت تغییر حالت را ندارند و تحت هر شرایطی در حال اولیه خود باقی خواهند ماند.

انواع سایبان‌های لوکس و مدرن

همان‌طور که گفته شده امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و وجود شرکت‌ها و برندهای مختلف در مکان‌ها و موقعیت‌ها مختلف می‌توان شاهد سایبان‌های مدرن بسیار زیادی بود. از مهم‌ترین سایبان‌های لوکس روز دنیا می‌توان موارد زیر را نام برد:

سایبان پنجره

این سایبان‌ها که می‌توانند هم در نوع ثابت و هم نوع متحرک وجود داشته باشند و در مدل‌های مختلفی مانند سایبان کشویی و سایبان تاشو در بازار موجود هستند. سایبان مدرن پنجره می‌تواند مانع از ورود نور آفتاب، باد، برف و باران به داخل ساختمان شود و همچنین در صرفه‌جویی در انرژی‌ها نیز مؤثر است.

سایبان پنجره

سایبان خودرو

سایبان خودرو می‌تواند به دو نوع سایبان ثابت و سایبان همراه تقسیم شود. سایبان‌های لوکس خودرو امروزه در بسیاری از نقاط شهری به چشم می‌خوردند که باعث محافظت خودرو در برابر انواع عوامل خارجی مانند بارش برف و باران، نور آفتاب، سقوط اشیا و کثیف شدن می‌شود.

سایبان خودرو

سایبان آلاچیقی

سایبان مدرن آلاچیقی و نوع سنتی آن همواره و در هر مکانی مشاهده می‌شود. این سایبان‌ها در مکان‌های عمومی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها به وفور یافت می‌شوند. سایبان‌های آلاچیقی نصب شده در اطراف خانه کعبه را می‌توان یکی از مدرن‌ترین و لوکس‌ترین نوع سایبان‌های آلاچیقی دانست.

سایبان پنجره

سایبان ورزشگاه‌ها

امروزه تقریباً در تمامی ورزشگاه‌های جهان از سایبان‌های لوکس و مدرن ثابت و متحرک استفاده می‌شود. این سایبان‌ها می‌توانند مزایای زیادی از جمله جلوگیری از تابش نور آفتاب، برف و باران و گردوخاک، زیباسازی ورزشگاه، محافظت از ورزشکاران و تماشاگران، درآمدزایی بیشتر و … داشته باشد.

سایبان ورزشگاه

سایبان جایگاه سوخت

ظاهر و نمای جایگاه‌های سوخت که امروزه به عنوان مکانی که روزانه رفت و آمد و تردد بسیار بالایی را میزبانی می‌کند از اهمیت بسیاری زیادی برخوردارند از این رو امروزه برای جایگاه‌های سوخت از سایبان‌های لوکس و مدرنی استفاده می‌شود که علاوه بر محافظت از تجهیزات و ماشین‌آلات در برابر عوامل محیطی و خارجی باعث جذب بیشتر مشتری و درآمدزایی بیشتر جایگاه خواهند شد.

سایبان جایگاه سوخت

قیمت سایبان مدرن

همان‌طور که گفته شد بر خلاف سایبان‌های سنتی که فقط از چوب و پارچه ساخته می‌شدند، سایبان‌های لوکس و مدرن امروزی از مواد اولیه مختلفی ساخته می‌شوند بنابراین نمی‌توان قیمت‌های قطعی برای آن‌ها در نظر گرفت برای خرید سایبان مدرن لازم است که فاکتورها و نکاتی مانند نوع سایبان (ثابت و متحرک)، نوع استفاده سایبان، سایز و اندازه، محیط مورد استفاده، جنس مواد به کار رفته در ساخت آن، برند و کشور سازنده سایبان، نرخ ارز، تعداد و سایر شرایط را در نظر گرفت.

Rate this page