سایبان دوچرخه

امروز کمی راجع به یکی از سایبان‌هایی صحبت می‌کنیم که شاید کمتر به گوشتان خورده باشد و شاید هم کمتر به چشمتان خورده باشد. دلیل این هم نو ظهور بودن این سایبان‌ها است که به تازگی استفاده از آن بیشتر و همه گیرتر شده است، سایبانی که راجع به ‌آن صحبت کردیم، سایبان دوچرخه است. دوچرخه هم از لوازم و تجهیزاتی ساخته شده است که باید از تابش مستقیم نور خورشید و یا بارش برف و باران محافظت شود، پس به یک سایبان برای دوچرخه نیاز است حال این سایبان می‌تواند ثابت باشد یا حتی در حرکت از آن استفاده کرد تا در برابر نور و اشعه‌های مضر خورشید محافظت شود و یا از بارش‌های ناگهانی و خیس شدن نیز جلوگیری کرد.

سایبان

سایبان در حقیقت یک پوشش است که به واسطه تجهیزاتی یا به دیوار متصل می‌شود یا توسط یک پایه به شکل ایستاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایبان‌ها اشکال و انواع بسیاری دارند که با توجه به نیاز افراد از انواع برقی یا دستی، چتری یا کالسکه‌ای و انواع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به زبان ساده می‌توان گفت که رسالت سایبان از ابتدا جلوگیری از تابش مستقیم نور و یا بارش‌های برف و باران بوده است. اما دلیل؟؟

تابش مستقیم نور آفتاب باعث بیماری‌های پوستی از جمله سرطان پوست می‌شود. تاثیری که بر روی مواد غذایی و حتی اجسام پلاستیکی و فلزی نیز می‌گذارد هم مثال زدنی است. از تغییر رنگی که بر انواع وسایل می‌گذارد تا حتی خوردگی‌هایی که باعث کاهش عمر تمام وسایلی خواهد شد برایتان ارزشمند هستند.

سایبان دوچرخه , خرید سایبان دورچرخه , قیمت سایبان دوچرخه

پس می‌توان سایبان را یک محافظ برای جان و مال هم در نظر گرفت، زیرا هم حافظ سلامتی شما خواهد بود، هم حافظ وسایل و اموالی که برای آن‌ها ارزش قائل هستید.

دوچرخه

دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه شناخته می‌شود که نیرو از طریق پاهای انسان یه پدال وارد شده و باعث حرکت دوچرخه می‌شود، البته ناگفته نماند که تکنولوژی به دوچرخه هم رحم نکرده است و امروزه موتورهای برقی و شارژی نقش تولید کردن انرژی را حتی ایفا کرده و باعث حرکت رو به جلو دوچرخه می‌شوند. امروزه دوچرخه‌ها نقش بسیار پررنگی در سیستم حمل و نقل کشورها دارند و این عمر خود باعث شده که این وسیله به عنوان وسیله حمل و نقل رسمی شناخته شده که بزرگترین مزیت آن کاهش ترافیک و در ادامه کاهش انواع آلودگی از جمله آلودگی هوا و آلودگی صوتی است.

سایبان دوچرخه , خرید سایبان دورچرخه , قیمت سایبان دوچرخه

سایبان دوچرخه

سایبان دوچرخه همان طور که از نام آن مشخص است یک پوشش اضافی است که از دوچرخه در حالت ایستایی و از دوچرخه سوار و باز هم دوچرخه او در حال حرکت محافظت میکند. چرا دوچرخه به سایبان نیاز دارد؟

همانطور که گفتیم دوچرخه هم از برخی اجزا فلزی و پلاستیکی تشکیل و ساخته شده است که در مقابل نور آفتاب و بارش باران صدمه پذیر هستند یا شکننده و ضعیف می‌شود یا تغییر رنگ می‌دهند.

انواع سایبان دوچرخه

 سایبان دوچرخه بر ۲ نوع است:

  • ثابت: که می‌تواند یک سایبان معمولی و ساده مانند سایبان‌های چتری و برقی باشد که می‌توان دوچرخه را زیر آن و به دور از نور خورشید و بارش برف و باران نگه داشت.

سایبان دوچرخه , خرید سایبان دورچرخه , قیمت سایبان دوچرخه

  • پرتابل: سایبان‌هایی هستند که بر روی خود دوچرخه نصب می‌شوند و از دوچرخه و دوچرخه سوار در برابر نور آفتاب و برف و باران محافظت می‌کنند و به راحتی قابل جابه‌جایی هستند.

سایبان دوچرخه , خرید سایبان دورچرخه , قیمت سایبان دوچرخه