سایبان دامداری

سایبان دامداری یکی از انواع سایبان است که در کشور ما بسیار رواج پیدا کرده است. دامداری در کشور ما جز صنایع مهم محسوب می‌‌شود و روز به روز در حال پیشرفت است. برای محافظت از دام‌‌ها و حتی منابع طبیعی مثل غلات، غذا و مکان از روش‌‌های بسیاری کمک می‌‌گیرند اما مهمترین وسیله برای این کار، سایبان دامداری نام دارد.
دامداری
دامداری شاخه ای از کشاورزی است که با پرورش دام سر و کار دارد. در بسیاری از مواقع دامداری با دامپروری اشتباه گرفته می‌‌شود. تفاوت این دو صنعت در این است که در دامداری بیشتر از چراگاه‌‌های تازه و منابع آب طبیعی استفاده می‌‌شود ولی در دامداری به وسیله بهره گیری از علوم نوین بهره وری را افزایش داد. تولیدات دامی‌‌یکی از عمده ترین و پر ارزش ترین فرآورده‌‌های کشاورزی است و مردم به فرآورده‌‌های دامیجهت تغذیه و تولید پوشاک نیازمند هستند.

جایگاه دام
به ساختمان یا ساختمان‌‌هایی که برای به وجود آوردن شرایط مناسب زندگی و تولید برای دام‌‌ها ساخته شده باشد؛ جایگاه می‌‌گویند.
منظور از شرایط مناسب زندگی و تولید، تهیه خوراک به اندازه کافی و از نوع خوب، هوای تازه و پاکیزه و حفظ دام در برابر سرما یا نور شدید خورشید می‌‌باشد.
شرایط عمومی ‌‌جایگاه دام
۱- محل جایگاه باید از خانه مسکونی فاصله داشته باشد.
۲- زمینی که برای این کار انتخاب می‌‌شود باید از زمین‌‌های اطراف بلند تر باشد
۳- باید نور زیادی به جایگاه بتابد
۴- ساختمان باید تا حد امکان از ورود بادهای فصلی جلوگیری کند.
۵- دیوار، سقف و کف جایگاه باید از موادی مثل سنگ، آجر و سیمان ساخته شود تا ضد عفونی کردن آن راحت تر باشد.
۶- کفت جایگاه باید محکم و غیر قابل نفوذ باشد
۷- تعداد دام باید با مساحت جایگاه تناسب داشته باشد

سایبان دامداری
همانطور که در مقالات قبلی خواندیم؛ سایبان‌‌ها انواع مختلفی دارند. یکی از انواع سایبان‌‌ها که برای دامداری‌‌ها یک الزام محسوب می‌‌شود، سایبان دامداری نام دارد. علت اصلی استفاده از این سایبان‌‌ها محافظت از دام و طیور از تابش مستقیم آفتاب یا ریزش باران است. از دیگر کاربردهای این نوع سایبان نگه داری آب و علوفه دام در مقابل میکروب‌‌ها و کثیفی‌‌های احتمالی است.

ویژگی پارچه سایبان دامداری
این پارچه‌‌ها در برابر اشعه ماورا بنفش، کشش سطحی و نقطه شکستو همچنین عوامل فیزیکی و شیمیایی مقاومت خوبی دارند. انعطاف پذیری و فرم گیری بالا، ضد آتش، وزن سبک، ضخامت مناسب و قابلیت استفاده از هر دو طرف جنس از دیگر ویژگی‌‌های پارچه سایبان دامداری است.
پارچه سیلوی علوفه
برای حفظ غلات از انواع خطرات و عوامل مختلف، از پارچه‌‌هایی با ویژگی‌‌های خاص استفاده می‌‌شود. این نوع پارچه نور را کمتر عبور داده و به پشت خود منعکس نمی‌‌کند. این روکش در مقابل پرندگان و جوندگان مقاوم است و در برابر اشعه ماورای بنفش و نور خورشید عایق است. از دیگر خواص این نوع پارچه می‌‌توان به ضد کپک زدگی و رطوبت و عایق در برابر گرمای شدید و یخ زدگی اشاره کرد. برای سیلوی غلات نیز از این روکش پارجه ای استفاده می‌‌شود.

برای مشاوه و خرید انواع سایبان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۱۰۲۸۸۱۵ شایسته
۰۹۱۲۳۰۵۷۹۳۶ محمدی