تراسی دوست‌داشتنی‌تر با سایبان تراس

تراس یکی از دوست داشتنی‌ترین محل‌های خانه است. در فصل بهار و تابستان اکثر وقت را می‌توان در کنار خانواده در آن گذراند. حال چه بهتر که بتوان در هنگام بارش برف یا باران و یا حتی تابش مستقیم نور آفتاب هم از تراس استفاده کرد، که البته مستلزم یک وسیله کاربردی، یعنی سایبان تراس است تا بتوان حتی در شرایطی غیرعادی از فضای تراس استفاده کرد و لذت برد.

تراس چیست؟

اصطلاح تراس یا همان بهار خواب در زبان فارسی به بخشی از خانه می‌گویند که سقفی ندارد و مساحت آن جز متراژ خانه و آپارتمان به حساب نمی‌آید و از مشاعات به حساب می‌آید. نداشتن سقف خود دلیل محکمی است تا برای بردن لذت کافی از آن یک سایبان برای آن نصب کنید، همان سایبانی که در بازار به سایبان تراس معروف شده است.

برخی افراد تراس و بالکن را باهم یکی می‌کنند و شکل آن‌ها را یکی می‌دانند. اما این نظر اشتباه است و همانطور که شکل تراس را برای شما توضیح دادیم، تراس سقف ندارد و جز متراژ به حساب نمی‌آید اما بالکن جز متراژ ساختمان و آپارتمان به حساب می‌آید و حداقل از یک سمت رو به فضای بیرون است.

سایبان تراس:

اغلب بهترین و پرکاربردترین سایبان برای تراس، سایبان‌های برقی و بازویی است. البته که سایبان‌های بازویی به شکل معمول به صورت دستی باز و بسته می‌شود، اما قابلیت نصب موتور برقی نیز روی آن وجود دارد تا دخالت انسانی تا حد زیادی کم شود.

سایبان تراس

انواع سایبان تراس:

  • یکی از انواع سایبان تراس، سایبان برقی است که یک سازه متحرک به حساب می‌آید و به وسیله یک موتور الکتریکی سایبان را باز و بسته می‌کند. می‌توان این سایبان را به سیستم کنترل از راه دور مجهز کرد و توسط یک ریموت کنترل کوچک از هر جایی سایبان تراس را باز و بست نمود. این سایبان در مقایسه با سایبان بازویی هم پراستفاده‌تر، و هم پرطرفدارتر است و دلیل آن هم نبود دخالت مستقیم انسانی بر باز و بسته کردن آن است.
  • اما شکل دیگری سایبان تراس، سایبان بازویی است که سایبان برقی را می‌توان در همین دسته قرار داد. دارا بودن متعلقات و ابزار آلات این شکل از سایبان شکل و ظاهر مدرن زیبا و به این دسته از سایبان تراس بخشیده است. تفاوت این سایبان با سایبان برقی در این نکته مشخص می‌شود که این شکل از سایبان تراس با دخالت مستقیم انسانی صورت می‌گیرد و توسط فنرها و اهرم‌هایی که دارد و البته با نیروی مستقیم انسانی می‌توان سایبان را باز و بسته کرد.

سایبان تراس

قیمت سایبان تراس:

سایبان تراس با توجه به وسعت و متراژ تراس قیمت‌های متفاوتی دارد. البته از جنس و برندهای استفاده شده هم نباید گذشت. پس حتما قبل از خریداری محصول با یک مشاور مشورت کنید و با توجه به متراژ و فضای تراس از آن‌ها اطلاعات بگیرید و فراموش هم نکنید که تیم ایران سایبان در تمام امور کنار شماست و شما را راهنمایی می‌کند تا بهترین و مناسب‌ترین محصول را خریداری نمایید.

پس اگر شما هم یک تراس کوچک اما دوست داشتنی در خانه خود دارید و به دلیل شرایطی مانند بارش باران یا تابش مستقیم نور خورشید بلااستفاده شده است، حتما از سایبان تراس استفاده کنید و لحظات خوب و خوشی را در کنار خانواده در زیر سایه آن سپری کنید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*