سایبان باربیکیو

سایبان باربیکیو

طراحی سایبان باربیکیو به چه صورتی انجام می شود؟ چه نوع سایبانی برای باربیکیوهای خانگی مناسب هستند؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات کاملی را در مورد سایبان باربیکیو به دست آورید و پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

کباب از غذاهای پرطرفدار و محبوب در بین ایرانیان می باشد که در بیشتر دورهمی های خانگی نیز این غذا سرو می شود. اما امروزه برای تهیه و آماده کردن آن دیگر خبری از زغال، چاله و هیزم نیست، بلکه به جای آن در گوشه حیاط یا بالکن قسمتی را به ساخت باربیکیو اختصاص داده اند. بخصوص در خانه های ویلایی و فضای باز قسمتی به ساخت باربیکیو در نظر گرفته شده است تا بتوانید لحظات شاد و خاطره انگیزی را با دوستان و خانواده خود تجربه کنید. اما برای ساخت یک باربیکیو باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟ آیا باید برای آن سایبانی خاص را در نظر گرفت؟ بهترین سایبان باربیکیو چه سایبانی است؟ اگر ذهن تان به وسیله این سوالات پر شده است پیشنهاد می کنیم به خواندن این مقاله ادامه دهید تا هر آنچه را که باید در مورد باربیکیو و سایبان باربیکیو بدانید، به دست آورید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

سایبان باربیکیو , خرید سایبان باربیکیو , طراحی سایبان باربیکیو

انواع باربیکیو

همانطور که اشاره شد در واقع باربیکیو همان کباب پز است که با کباب پزهای معمولی تفاوت بسیار زیادی دارد و در نوع های مختلفی طراحی و ساخته می شود. در ادامه شما را بیشتر با آن ها آشنا خواهیم ساخت.

باربیکیو زغالی

از پرطرفدارترین و محبوب ترین باربیکیوهای موجود در حال حاضر، باربیکیو زغالی است و دلیل آن این است که بیشتر افراد به درست کردن کباب بر روی زغال علاقه دارند. از ویژگی های این نوع باربیکیو این است که شما می توانید آن را به صورت ثابت یا متحرک طراحی و ایجاد کنید. البته قابل ذکر است که باربیکیو زغالی خیلی به تمیز کردن و نظافت نیاز دارد. در واقع شما باید در هر بار استفاده آن را تمیز کنید. به همین دلیل استفاده از این باربیکیو در فضاهای آپارتمانی و بالکن مناسب نیست و بهتر است به فکر نوع دیگر از باربیکیوها باشید.

باربیکیو گازی

از پرکاربردی ترین باربیکیوها در حال حاضر در جهان، باربیکیو گازی است. طراحی و ساخت این باربیکیو به صورتی است که از گاز شهری یا گاز مایع برای پخت کباب استفاده می شود. به همین دلیل نیز استفاده از آن در بالکن، حیاط یا هر گوشه ای از فضای باز خانه بسیار مناسب می باشد. البته قابل ذکر است که باربیکیو گازی می تواند ساختارهای مختلفی مانند آجری، چدنی، سنگی و فلزی نیز داشته باشد.

باربیکیو برقی

باربیکیو برقی نیز نوع دیگری از باربیکیوهای موجود می باشد که با استفاده از برق کار می کند. از این مدل نیز می توان در هر جا و مکانی از منزل استفاده کرد. به علاوه متحرک بوده و می توان آن را به راحتی جا به جا کرد.

سایبان باربیکیو , خرید سایبان باربیکیو , طراحی سایبان باربیکیو

در هنگام طراحی و ساخت باربیکیو باید به چه مواردی توجه کرد

در هنگام ساخت یک باربیکیو در هر جایی از فضای خانه و یا ویلا شما باید مواردی را در نظر بگیرید. از جمله نکاتی که شما باید به آن توجه داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- تعیین ارتفاع مناسب برای پیشخوان باربیکیو

۲- طراحی پیشخوان باربیکیو

۳- طراحی کابینت زیر پیشخوان باربیکیو

۴- انتخاب مصالح مناسب برای ساخت آن

۵- استفاده از چوب برای کابینت زیر باربیکیو

۶- استفاده از سنگ برای پیشخوان آن

۷- وجود سینک ظرفشویی

۸- توجه به طراحی هندسه پیشخوان

۹- طراحی و ساخت سایبان باربیکیو

۱۰- انتخاب مناسب سایبان برای سایبان باربیکیو

۱۱- استفاده از هود

۱۲- طراحی باکس مخصوص

طراحی سایبان باربیکیو

همانطور که اشاره شد یکی از نکات مهمی که در هنگام ساخت یک باربیکیو باید به آن توجه داشته باشید سایبان باربیکیو است. شما پس از قرار دادن باربیکیو باید به فکر یک سایبان برای آن باشید. اگر در ابتدا ساخت باربیکیو به فکر یک سایبان برای آن نبوده باشید، باید یک سایبان را برای آن در نظر بگیرید. زیرا وجود سایبان باربیکیو باعث آرامش و آسایش خواهد شد. حال ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بهترین و مناسب ترین سایبان برای باربیکیو چه نوع سایبانی است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بهترین سایبان برای باربیکیو، سایبان چتری می باشد. شما می توانید با توجه به ابعاد فضایی که در اختیار دارید سایبان چتری مورد نیاز خود را سفارش دهید. از جمله مزیت ها و قابلیت های سایبان های چتری این است که شما می توانید آن را به راحتی جمع و جا به جا کنید. به همین دلیل در طول روز می توانید با حرکت نور آفتاب آن را در جهت مناسب حرکت دهید.

در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص انواع باربیکیو، سایبان باربیکیو و بهترین نوع سایبان متناسب با آن در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*