سایبان نیم کره

سایبان نیم کره دارای چه ویژگی هایی است و از این سایبان می توان در چه مکان هایی استفاده کرد؟ سایبان نیم کره به چند دسته تقسیم می شود؟ هر آنچه را که باید در مورد این نوع سایبان بدانید در این مقاله بخوانید تا اطلاعات لازم را در مورد آن به دست آورید.

سایبان یک سقف ثابت یا جمع شونده است که به قسمت خارجی دیواره های ساختمان متصل می شود. سایبان ها علاوه بر کاربردی که دارند، به دلیل برخوردار بودن از طراحی منحصر به فرد، نمایی زیبا و هنری را نیز به محیط می بخشند. سایبان ها در مدل ها و نوع های مختلفی تولید و ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای قابلیت های خاص خود می باشند. از جمله سایبان هایی که مورد استفاده قرار می گیرند سایبان نیم کره است. این سایبان بیشتر برای مکان هایی مانند رستوران ها، مغازه ها و سوپر مارکت ها جهت جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب به داخل آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. سایبان نیم کره در حالت کلی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شود و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا با این نوع سایبان و مشخصات و ویژگی های آن به صورت کامل بیشتر آشنا شوید.

سایبان نیم کره , خرید سایبان نیم کره , قیمت سایبان نیم کره

انواع سایبان نیم کره

همانطور که اشاره شد سایبان نیم کره به دو دسته سایبان نیم کره ثابت و متحرک تقسیم می شود. سایبان های ثابت نیم کره ای همانطور که از نام آن ها پیدا است ثابت هستند و نمی توان آن ها را باز و بشته کرد. اما سایبان های متحرک به این صورت نیستند بلکه برخلاف مدل های ثابت قابلیت باز و بسته شدن را دارند. سایبان های متحرک خود به دو دسته سایبان دستی نیم کره ای و سایبان برقی نیم کره ای تقسیم می شوند. سایبان دستی نیم کره ای به صورت مکانیکی بوده و باز و بسته کردن آن به کمک یک میل لنگ امکان پذیر است. اما برخلاف سایبان های دستی، سایبان های برقی نیم کره دارای یک موتور دوبلار است که به وسیله یک کنترل یا ریموت برقی می توان آن را در زاویه دلخواه تنظیم یا باز و بسته کرد. از هر دو این سایبان ها بسته به نیاز مشتری در مکان های مختلفی استفاده می شود.

سایبان های برقی نیم دایره ای نسبت به دستی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند. زیرا این نوع سایبان دارای برتری های نسبت به سایبان های دستی می باشند. از جمله این برتری ها می توان به نصب سریع و آسان، کنترل از راه دور توسط ریموت کنترل، تنوع بالا و طراحی مدرن اشاره کرد. به علاوه سایبان برقی نیم کره در صورت قطع شدن برق می توان آن ها را به صورت دستی نیز تنظیم یا باز و بسته کرد.

سایبان نیم کره , خرید سایبان نیم کره , قیمت سایبان نیم کره

اهمیت و مزایای سایبان نیم کره

از سایبان نیم کره بیشتر برای جلوگیری از آفتاب به داخل رستوران ها، سوپرمارکت ها، مغازه ها و … استفاده می شود. این نوع سایبان دارای ویژگی ها و قابلیت های خاص خود می باشد که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا خواهیم ساخت.

  • پوشش دهی مناسب، از سایبان نیم کره ای معمولا برای قسمت های آفتاب گیر رستوران ها، کافی شاپ ها، مغازه ها و سوپر مارکت ها که در معرض تابش شدید نور آفتاب قرار دارند استفاده می شود. با نصب این سایبان قسمت های نورگیر این مکان ها به صورت کامل پوشش داده می شود.
  • سایبان نیم کره ای دارای تنوع و رنگ های مختلفی است به صورتی که جلوه زیبایی را به محیط خواهد بخشید و شما می توانید بسته به سلیقه خود هر رنگی را سفارش دهید.
  • مقاومت بالا در برابر آب و تابش مستقیم نور آفتاب به صورتی که می توان تا مدت طولانی از آن استفاده کرد.
  • طراحی و ساخت خلاقانه و مدرن
  • دارای قیمت مناسب

سایبان نیم کره , خرید سایبان نیم کره , قیمت سایبان نیم کره

قیمت سایبان نیم کره

قیمت خرید و اجرای سایبان نیم کره ای بسته به نوع آن متفاوت است. سایبان ها برقی نیم کره نسبت به نوع دستی آن از قیمت بالاتری برخوددار است اما در حالت کلی این نوع سایبان نسبت به سایر نوع های دیگر دارای قیمت مناسب هستند. اما قیمت و هزینه خرید سایبان نیم کره ای به فاکتورهایی وابسته است. از جمله این فاکتورهای می توان به نوع پارچه مورد استفاده، کیفت، رنگ آن، مکان نصب سایبان و سایر موارد دیگر اشاره کرد. در هنگام خرید سایبان نیم کره حتما به این فاکتورها دقت نمایید و سپس آن را خریداری کنید تا یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

در این مقاله به معرفی سایبان نیم کره و انواع آن پرداختیم و اطلاعات کلی را در خصوص این نوع سایبان در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه و تایید شما قرار گرفته باشد و هر آنچه را که باید در مورد سایبان نیم کره بدانید کسب کرده باشید.