نکات قبل ار خرید سایبان

نکات خرید سایبان

قبل از انتخاب و نصب سایبان چه نکاتی باید در نظر گرفته شود؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با نکات اصلی در انتخاب و نصب سایبان آشنا شوید.

سایبان یک سقف ثابت یا جمع شونده است که به قسمت خارجی دیواره یک ساختمان متصل می شود. همچنین سایبان ها را به عنوان یک از المان های معماری در نظر می گیرند و از آن ها  برای آراسته کردن و زینت بخشیدن به فضاهای مانند استخر، پارکینگ، رستوران، تراس، تالار و … استفاده می کنند. در هنگام انتخاب و نصب سایبان باید نکاتی را در نظر گرفت که در ادامه شما را با برخی از آن ها آشنا می سازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

نکات مهم برای انتخاب و نصب سایبان

سایبان ها را با توجه به جنس و روکش، اسکلت و مکان مورد استفاده  به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم می شوند. سایبان های ثابت به سایبان هایی گفته می شود که ثابت هستند مانند سقف پارکینگ ها. سایبان های متحرک همان گونه که از نام آن ها پیدا است متحرک می باشند و شما می توانید آن ها را باز یا جمع کنید. این سایبان ها خود نیز به دو دسته سایبان های دستی و برقی تقسیم می شوند.

سایبان دستی: این سایبان ها به وسیله یک میله لنگ باز و بسته می شوند، مانند سایبان های بسیار از سوپر مارکت ها که بارها آن ها را مشاهده کرده اید.

سایبان برقی: سایبان های برقی دارای یک موتور می باشند که وظیفه بالا و پایین بردن آن را بر عهده دارد. برای کنترل حرکت موتور از یک ریموت کنترل استفاده می شود و با فشار دادن یک دکمه سایبان بالا یا پایین آورده می شود.

برای نصب و انتخاب هر دو این سایبان ها باید نکات مهمی را در نظر گرفت از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابعاد و اندازه

برای انتخاب و نصب سایبان باید ابعاد و اندازه آن را مشخص کنید. اینکه می خواهید از آن برای چه مکانی استفاده کنید و سپس با توجه به مکان مورد استفاده ابعاد و اندازه را تعیین و سایبانی را در همان اندازه انتخاب و خریداری کنید.

کیفیت

از دیگر مواردی که باید در هنگام انتخاب و نصب سایبان در نظر گرفت، نوع و کیفیت سایبان می باشد. شما باید سایبانی را انتخاب کنید که در برابر نور آفتاب، بارش برف و باران، ذرات گرد و غبار، رطوبت و نم  سایر موراد دیگر مقاوم باشد. اگر می خواهید از سایبانی استفاده کنید که در طول روز ساعت ها در برابر نور خورشید قرار دارد، شما باید یک سایبان با کیفیت و مقاوم در برابر نور آفتاب را انتخاب کنید تا در برابر آن کمتر آسیب ببیند.

ویژگی ظاهری سایبان

بسته به این که می خواهید از سایبان برای چه مکانی استفاده کنید، باید سایبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر می خواهید از سایبان برای منزل مسکونی استفاده کنید، باید سایبانی را انتخاب کنید که دارای ظاهری زیبا و شیک باشد.

سایبان برقی , سایبان

قیمت و هزینه

از دیگر نکاتی که  باید در هنگام انتخاب و نصب یک سایبان باید به آن توجه داشته باشید، قیمت و هزینه خرید یک سایبان می باشد. همیشه سعی کنید سایبانی را انتخاب کنید که نسبت به قیمتی که دارد، کیفیت بالایی را داشته باشد تا مجبور نباشید هر بار هزینه زیادی را برای خرید سایبان متحمل شوید.

به این نکته توجه داشته باشید که بهتر است برای نصب یک سایبان از افراد متخصص و مجرب استفاده کنید تا سایبان شما را به بهترین شکل در محل مورد نظر شما نصب کنند.

چرا از سایبان های برقی بیشتر استفاده می شود؟

بیشتر افراد ترجیح می دهند از سایبان های برقی به جای سایبان های دستی استفاده کنند. دلیل آن این است که سایبان های برقی دارای ویژگی و مزیت های بالایی نسبت به سایبان های دستی می باشند. از جمله این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان انتخاب رنگ سایبان با توجه به رنگ و نمای ساختمان
 • دارای وزن سبک
 • ایجاد پوشش کامل در برابر نور خورشید یا هر نوع شرایط آب و هوایی
 • دارای تنوع مختلف
 • امکان طراحی سایبان تا عرض بیش از ۵ متر
 • استفاده از رنگ های مخصوص و مقاوم در برابر زنگ زدگی، خوردگی و پوسیدگی
 • مقاومت پارچه در برابر آب و آتش
 • قیمت مناسب
 • باز و بسته شدن راحت بدون نیاز به نیروی مکانیکی
 • استفاده از ریموت کنترل برای باز و بسته کردن آن

در این مقاله شما را با نکاتی آشنا ساختیم که باید در هنگام انتخاب و نصب سایبان به آن توجه داشته باشید. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما واقع شده باشد و در هنگام خرید و انتخاب سایبان این موارد را در نظر بگیرید.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*