قیمت سقف برقی

عوامل موثر بر قیمت سقف برقی

اکثر رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها به دنبال استفادۀ مفید از تمام فضاهای موجود و یا بلا استفاده مانند حیاط یا تراس هستند. به همین دلیل نیاز به دکوراسیونی دارند که علاوه بر پوشش دهی مناسب محوطه های باز، فضایی زیبا و متفاوت جذب افراد به وجود آورند. یکی از وجوه تمایز یک رستوران با رستوران های رقیب خود در یک محدوده، بعد از طعم غذا، زیبایی و جذابیت فضای رستوران است. سقف برقی متحرک یا تا شونده یکی جدیدترین سازه ها با نصب آسان، که در دو دهه اخیر به شدت در میان مردم رواج پیدا کرده و انتخاب بسیاری از رستوران دارها برای پوشش محوطۀ آزاد است.
استفاده از سقف برقی به زمان روم باستان باز می گردد. در آن دوره با استفاده از تیر های چوبی و ترکه های عمودی و طناب، سقف هایی مشابه سقف برقی امروزی درست می کردند. در ایران نیز استفاده از سقف پرتابل به دوره ساسانیان باز می گردد. در این دوره سبک جدیدی در باغ سازی شکل گرفت و سقف های پرتابل جایگاه ویژه ای در این سبک داشتند.
اما پژوهش های ناسا اولین سقف برقی را در دهه ۸۰ میلادی ایجاد کرد. ناسا برای تاسیس یک ایستگاه فضایی به یک سازه متحرک نیاز داشت که تحقیق و پژوهش های ناسا در این زمینه عامل ساخت سقف برقی شد.

قیمت سقف برقی , خرید سقف برقی , هزینه نصب سقف برقیقیمت سقف برقی متحرک

برای اکثر افراد قیمت تمام شدۀ سایبان (هزینۀ سایبان، حمل و نقل و نصب و راه اندازی و …) بسیار مهم است. به همین دلیل قیمت سقف تا شونده می تواند یکی از عوامل مهم برای انتخاب یا عدم انتخاب افراد باشد. معمولا افرادی که به قصد خرید سقف متحرک برقی در وبسایت‌ها گشت می‌زنند با دیدن قیمت‌های متفاوت دچار سردرگمی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی که روی قیمت سقف برقی متحرک تاثی می‌گذارد آشنا کنیم.

عوامل موثر بر قیمت سقف برقی

در مورد سقف برقی عوامل زیادی وجود دارد که بودن یا نبودن هر یک می تواند تاثیر زیادی بر قیمت این سازه داشته باشد. این عوامل به دو دستۀ اصلی و فرعی تقسیم می‌شود:
به طور کلی قیمت اصلی سقف جمع شوندۀ متحرک به مواد اولیه و متراژ محل نصب بستگی دارد. اگر اگر متریال به کار رفته در سایبان وارداتی باشد به دلیل دوام بالا قیمت تمام شده بیشتر خواهد شد. هم چنین هرچقدر که متراژ پروژه کمتر باشد به دلیل افزایش پرتی مصالح قیمت سقف جمع شونده بیشتر می شود.

عواملی دیگری که بر روی قیمت سقف برقی تاثیرگذار است:

۱٫ جنس چادر: جنس پارچه‌هایی که در سقف متحرک برقی استفاده می شود به انتخاب مشتری بستگی دارد. پارچه های وارداتی (اروپایی) قیمت بالایی دارند اما در عوض دوام و طول عمر این پارچه ها بسیار زیاد است.
۲٫ جنس سازه
۳٫ نوع موتور: قیمت موتور بنا به کیفیت و برند آن دارای قیمت‌های متفاوتی‌اند.
۴٫ لوازم جانبی: لوازم جانبی که همراه سقف متحرک معمولا وجود دارد عبارتند از:
• لامپ LED مخصوص نورپردازی
• سنسور باد
• شیشه متحرک
۵٫ یراق آلات: پیچ و مهره هایی که در سقف های جمع شونده به کار می‌روند معمولا به چشم نمی‌آیند ولی جنس آن‌ها در قیمت نهایی تاثیرگذار است.

اما در نهایت باید به این نکته توجه کنید اگرچه قیمت کمتر صرفه اقتصادی بیشتری دارد اما باید با توجه به شرایط جوی محل نصب سعی در انتخاب بهترین نوع سقف برقی تاشو کنید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*