سایبان تراس , خرید سایبان تراس

فرق سایبان تراس و سایبان بالکن در چیست ؟

در گفتار عامیانه ما معمولا برخی از کلمات را جا به جا استفاده می کنیم و با ذهنیتی غلط بعضا آنها را مترادف یکدیگر می دانیم و بدون آنکه تفاوت های آنها را بدانیم در گفتگو های روزمره مان از آنها استفاده کنیم.برای مثال ایوان، تراس، و بالکن یکسری از آن کلمات هستند که بسیار دیده شده است که از آنها به نادرستی استفاده شده است و این در حالی است که از نظر معماری هر کدام از آنها تعریفی کاملا مشخص دارند. در این مقاله پیش از آن که ما به بخواهیم به تفاوت های سایبان تراس و بالکن بپردازیم و فرق سایبان تراس و بالکن را برای شما بشماریم ابتدا به معرفی تراس و بالکن خواهیم پرداخت تا با آنها آشنا شوید.

تراس چیست ؟

در زبان فارسی به تراس بهار خواب گفته می شود فضایی غیر مسقف است که جزو مشاعات ساختمان به حساب می آید و در متراژ ساختمان محاسبه نمی شود و فضایی است که به ساختمان الحاق شده است.

سایبان تراس , خرید سایبان تراس

بالکن چیست ؟

بالکن ها را در زبان فارسی به اسم ایوانک می شناسیم فضایی که حداقل از یک طرف یا حداکثر سه طرف رو به حیاط و فضای بیرونی باز هستند. بالکن از الحاقات آپارتمان است که متراژ آن جزو مساحت آپارتمان به شمار می آید و فضایی مسقف هستند که بخش های بسته آنها با دیوار، نیم دیوار، نرده و یا ترکیبی از همه آنها پوشانده شده است.

بالکن و تراس فضایی بالاتر از فضای بیرون را برای ساکنین ایجاد می کنند تا با نشستن بتوانند از منظره حیاط و بیرون استفاده کنند در ویلاها و پنت هاوس هایی که ویو جنگل یا دریا دارند بهره مندی از مناظر طبیعی تصاویر زیبایی را برای افرادی که در بالکن یا تراس نشسته اند رقم خواهد زد.

سایبان بالکن , خرید سایبان بالکن

فرق سایبان بالکن و تراس در چیست ؟

از آنجایی که فضای تراس یا بهار خواب مسقف نیست و معمولا نسبت به فضای بالکن بیشتر است برای نصب سایبان نیز باید سطح وسیعتری را پوشش داد. متراژ بالاتر سایبان تراس سبب می شود که هزینه ساخت آن نیز به مراتب بالاتر از سایبان بالکن باشد.

سایبان بالکن اگر استفاده شود تنها می تواند از ورود نور خورشید به فضای بالکن یا در برابر بارش باران و برف از فضای بالکن حفاظت کند . در صورتی هم که وجود نداشته باشد باز امکان استفاده از فضای بالکن هست ولی در تراس بدلیل عدم وجود سقف امکان استفاده از فضای تراس قاعدتا وجود ندارد زیرا که در روزهای آفتابی امکان نشستن روی مبلمان نیست و در روزهای بارانی و برفی هم به علت خیس بودن سطح تراس امکان استفاده نیست همچنین در صورتی که سایبانی برای تراس تعبیه نشده باشد تمامی وسایلی که در این فضا قرار می گیرند در مجاورت با نور خورشید، باران و برف آسیب قطعا آسیب خواهند دید.

 خرید سایبان تراس یا خرید سایبان بالکن

برای ما در مجموعه ایران سایبان زیاد تفاوتی نمی کند که شما قصد تهیه سایبان تراس یا سایبان بالکن را دارید بلکه هدف ما این است تا با ارائه سایبان های با کیفیت که آرامش خاطر و جلب رضایتمندی شما به ارمغان می آورد خدمتی متفاوت را ارائه دهیم.

در همین راستا کافیست شما مشتریان گرامی پیش از خرید انواع سایبان اطلاعات کافی را از همکاران واحد فروش ما در مجموعه ایران سایبان کسب نمائید. سپس با دقت نظر و بررسی قیمت سایبان های موجود در بازار نسبت به سفارش سایبان اقدام نمائید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*