سایبان پنجره

بررسی عوامل موثر در طراحی سایبان پنجره

سایبان پنجره علاوه بر جلوگیری از ورود نور باید توانایی جلوگیری ورود باران به ساختمان را نیز داشته باشد از این رو از آن به عنوان بارانگیر نیز یاد می کنند. از بارانگیر در شهرهایی که بارش باران به شدت بالاست نظیر استان های گیلان و مازندران استفاده می شود.

نکته مهمی که در طراحی سایبان پنجره یا بارانگیر باید در نظر گرفت کیفیت مواد مصرفی در طراحی و ساخت سازه سایبان پنجره است. امروزه برخی از همکاران سودجو به دلیل منفعت زیاد که از یک پروژه برای خود در نظر می گیرند اعتماد مشتریان را مورد سو استفاده قرار داده و با موادی نامرغوب دست به تولید سایبان پنجره می زنند.

این محصولات بی کیفیت نه تنها رضایت خاطر مشتری را به همراه نخواهد داشت از طرفی طول عمر کوتاهی دارند که سبب ایجاد دردسر برای مشتریان می گردد.

ما در مجموعه ایران سایبان با تکیه بر سال ها تجربه در تولید سایبان و همچنین اعتماد مشتریان مان توانسته ایم محصولات مرغوب با موادی درجه یک را تهیه و تولید نمائیم.

سایبان پنجره در ابعاد متناسب با پنجره شما و نوع کاربری آن توسط کارشناسان ما بررسی و طراحی می شوند بنحوی که جنس مواد مصرفی استفاده شده در سازه سایبان متناسب با نوع مصرف آن سازگاری بالایی دارد.

سایبان پنجره , طراحی سایبان پنجره , قیمت سایبان پنجره , خرید سایبان پنجرهنکاتی که در طراحی سایبان پنجره باید در نظر گرفت عبارتند از :

از سایبان پنجره برای کنترل میزان تابش نور به سطوح نورگذر ساختمان استفاده می شود بنابر این می توان گفت که در تمامی مناطق اقلیمی کشور نیاز به طراحی و ساخت این سازه وجود ندارد.

باید بررسی دقیقی در این رابطه صورت بگیرد تا اوقات گرم در آن مناطق مشخص است این بررسی باید در زوایای مختلف ساختمان و با توجه به تغییر زاویه تابش نور خورشید بررسی گردد تا با توجه به نتایج آن مشخص شود که طراحان باید سایبان افقی بسازند یا عمومی ؟ اگر این بررسی بصورت اصولی و کارشناسی شده صورت بگیرد در تمامی اوقات سال سطح پنچره سایه خواهد بود و سایبان مانع از ورود و تابش نور خورشید به داخل فضا و سبب افزایش دما و ایجاد شرایط نامطلوب می گردد.

در برخی مناطق همانطور که تابش نور خورشید مزاحمت هایی ایجاد می کند، سرما و برودت زیاد هم در فصل سرما ساکنین را دچار دردسر می نماید به همین دلیل باید در این مناطق سایبان هایی با عمق مناسب طراحی گردد که در فصل گرما بطور ۱۰۰ درصدی روی پنجره ایجاد سایه بنماید و در فصول سرد سال امکان ورود تششعات خورشید برای افزایش دما فراهم باشد.

توجه داشته باشید در زمان طراحی سایبان پنجره کاربری ساختمان، سبک نمای ساختمان و مقررات شهرداری منطقه خود حتما مدنظر داشته باشید

سایبان پنجره یا بارانگیر را می توان در ابعاد ۱۵۰، ۱۰۰، ۸۰ جلوآمدگی داشته باشند. مبنای تعیین قیمت آنها بر اساس متر مربع می باشد و به ازای هر متر باید یک پایه در نظر گرفت تا از شکم دادگی و افتادگی ورق ها جلوگیری به عمل آید .

سایبان پنجره , طراحی سایبان پنجره , قیمت سایبان پنجره , خرید سایبان پنجره

فواید استفاده از سایبان پنجره

  • یک سایبان خوب مانع از تابیدن مستقیم نور خورشید به داخل فضای آپارتمان و خانه می شود
  • سایبان پنجره توانایی جلوگیری از ریزش باران بر روی شیشه و پنجره را دارد
  • در صورتی که طراحی سایبان پنجره به درستی صورت بگیرد فضای سایه ای در جلو پنجره ایجاد می گردد
  • از نظر بصری طراحی سایبان پنجره می تواند به زیبایی نمای ساختمان و پنجره ها کمک بسزایی نماید
  • ایجاد سایه سبب کاهش هزینه خنک کردن خانه می شود
  • سایبان پنجره از آفتاب سوختگی و رنگ پریدگی فرش، مبلمان و … پیشگیری می نماید.

قیمت سایبان پنجره چگونه محاسبه می شود ؟

برآورد هزینه ساخت سایبان پنجره بر اساس میزان مواد مصرفی می باشد لذا برای اینکه بتوانیم قیمت دقیقی به شما ارائه دهیم باید کارشناسان ایران سایبان در محل شما حضور پیدا کنند و با بررسی متراژ سایبان ها و نوع جنس مواد مصرفی مورد نظر شما و همچنین برآورد میزان مواد مصرفی طبق طراحی سایبان پنجره پیش فاکتور را برای شما صادر نمایند.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*