سنسور باد سایبان برقی

سنسور باد سایبان برقی

سنسور باد سایبان برقی چیست و دارای چه ویژگی‌هایی است؟ نوع کارکرد سنسور سایبان به چه صورت است؟ ضرورت وجود سنسورها چیست؟

سایبان‌ها به سقف‌های ثابت یا جمع شونده گفته می‌شوند که به قسمت‌های خارجی دیوارهای متصل می‌شوند و از درب و پنجره‌ها در برابر عواملی مانند باران، باد، گرد و خاک و نور آفتاب محافظت می‌کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سایبان‌ها به شکل مدرن درآمده و در انواع مختلفی روانه بازارهای می‌شوند که یکی از محبوب‌ترین آن‌ها، انواع سایبان برقی می‌باشد.

سایبان­‌های هم به صورت مکانیکی و هم به صورت الکتریکی در بازار وجود دارند که هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

سایبان‌های برقی دارای یک موتور الکتریکی هستند و توسط یک ریموت کنترل می‌شوند.

سایبان‌های برقی نیز مانند سایر سایبان‌ها احتمال دارد که در برابر بادهای شدید دچار آسیب و خسارت شوند از این رو معمولاً گفته می‌شود که در هنگام وزش بادهایی با سرعت بالا نباید این سایبان‌ها نیمه باز باشند و لازم است که کاملاً باز یا بسته باشند و معمولاً توصیه می‌شود در این مواقع کاملاً بسته شوند.

نوع کارکرد سنسور باد سایبان به چه صورت است و دلیل استفاده از آن چیست؟

ممکن است که در هنگام وزش بادهای شدید فردی حضور نداشته باشد که مانع از آسیب دیدن سایبان برقی شود و یا شرایطی پیش بیاید که افراد قادر به باز و بسته کردن آن نباشند، در این مواقع وجود سنسور باد می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد.

مکانیسم سنسورهای باد سایبان‌ها به گونه‌ای است که سرعت و شدت باد به عنوان پیش‌فرض برای آن تعیین می‌شود. به عنوان مثال سنسور تنظیم می‌شود تا زمانی که بادی با سرعت بیشتر از 50 کیلومتر بر ساعت شروع به وزیدن کرد، سایبان را جمع کند و مانع از آسیب دیدن آن شود.

سنسور باد برای تشخیص میزان شدت و سرعت باد از تعدادی قاشقک استفاده می‌کند.

این قاشقک ها یا بازوها می‌توانند مقادیر زیادی گشتاور و نیروی خمشی را تحمل کنند. زمانی که باد به این قاشقک ها برخورد می‌کند میزان سرعت و شدت آن را تشخیص می‌دهد.

در حالت عادی و وزش باد نرمال این گشتاور و نیروی خمشی هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما زمانی که شدت و سرعت باد بیشتر از میزان تعریف شده برای سنسور شود ممکن است باعث شکستن غلاف و اتصالات بازوها شود؛ بنابراین سنسور باد سایبان به صورت خودکار باعث جمع شدن سایبان می‌شود.

سنسور باد سایبان برقیویژگی‌های سنسور باد سایبان

سنسور باد سایبان با توجه به برند و شرکت تولیدکننده آن‌ها دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های ویژه‌ای هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنسورها کاربری راحت و آسانی دارند
  • این وسایل با عملکرد وایرلسی خودشان می­توانند سایبان را کنترل کنند
  • سازگاری با رسیورها
  • سنسورها مصرف کمی دارند و باتری آن‌ها عمر طولانی دارد
  • سنسورها قادر هستند با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده تشخیص حرکت (accelerometer) به صورت هوشمند قدرت، شدت و سرعت باد را تشخیص دهند
  • دارا بودن سنسور شتاب
  • تعداد حالت‌های حساسیت مختلف
  • حجم کمی دارند و می­توانند در فضای بسیار کمی نصب شوند
  • مقاوم در برابر رطوبت، گرما و گرد و غبار

سنسور باد سایبان می‌تواند برای سایبان مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، پارکینگ‌ها و سایر نقاط مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. سایبان‌های برقی که در مناطق بادخیز استفاده می‌شوند ممکن است که تحت شرایط جوی خسارت‌هایی را متحمل شوند که سنسورها می‌توانند از این خسارت‌ها جلوگیری کنند.

Rate this post

2 دیدگاه دربارهٔ «سنسور باد سایبان برقی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

اوووپس! نمی توانیم فرم شما را بیابیم.