طراحی و اجرای انواع سقف متحرک با قیمت مناسب

پیشرفت بشر و ساخته‌های او حتی به سقف که همیشه در ذهن ما یک سازه ثابت بود هم رحم نکرد و باعث به وچود آمدن تغییراتی در ساخت انواع سقف شد. یکی از این تغییرات و بهتر است بگوییم اختراعات، ساخت سقف متحرک است که تحولی در سازه‌ و ساختمان‌ها به وجود آورد. اما این تغییر زیبایی و برخی مزایا به سبک زندگی و معماری سازه‌ها اضافه کرد.

کاربرد های سقف متحرک

در سال‌های اخیر سقف متحرک تبدیل به یک وسیله لوکس، زیبا و البته کارآمد در محل و فضاهای بازی شده است که قبل‌تر شاید بلااستفاده بوده، محل‌هایی مانند حیاط و یا تراس‌های خانه‌ها، فضاهای باز رستوران‌ها یا کافه‌ها و یا حتی محل‌های ورزشی روباز مانند استخرها و زمین‌های تنیس. سقف متحرک می‌تواند توسط یک سازه پارچه‌ای یا یک پوشش جنس پلی کربناتی ساخته شده باشد و همچنین می‌تواند شفاف و یا کدر و مات باشد.

سقف متحرک , سقف متحرک برقی

امروزه بحث صرفه جویی در انرژی از مهم‌ترین دغدغه‌های بشر بوده، پس دست به هر کاری می‌زند تا اندکی هم شده در این صرفه جویی موثر باشد. سقف متحرک در این امر به انسان یک کمک به سزایی کرده است و به عنوان یک عایق می‌تواند سرما و گرما را مدیریت کرده و از هدر رفت انرژی تا جایی که ممکن است جلوگیری کند.

از مزایای این سقف می‌توان به پوششی که در برابر بارش برف و باران، تابش مستقیم نور خورشید و وارد کردن صدمات پوستی به انسان، باد و طوفان‌های شدید و ناگهانی و حتی سقوط احتمالی برخی اشیا اشاره کرد.

سقف متحرک برقی (سقف متحرک هوشمند)

همچنین می‌توان با نصب سیستم کنترل از راه دور با استفاده از ریموت کنترل در هر زمانی و از هر فاصله‌ای اقدام به باز و بسته کردن سقف متحرک کرد و می‌توان با نصب موتورهای هوشمند و نصب سنسورها و حسگرهای مخصوص، باز و بسته شدن سقف را طوری برنامه ریزی کرد، که برای مثال هنگامی که آفتاب مستقیم به محلی که سقف روی آن نصب شده تابیده شد، سقف متحرک به صورت اتوماتیک بسته شود و زمانی که خورشید شروع به غروب کرد سقف خود به خود دوباره باز شود. همچنین می‌توان با نصب یک سنسور زمانی که به طور ناگهانی آسمان شروع به باریدن می‌کند، سقف به شکل اتوماتیک بسته شود تا از منطقه زیر سقف برقی در برابر خیس شدن و رطوبت جلوگیری کند.

از دیگر عواملی که به محبوبیت سقف‌های برقی افزوده است، قابلیت نصب هرگونه لوگو،  عکس و تصویری بر روی سقف است، این مورد می‌تواند برای انواع کسب و کار یک مزیت و امتیاز باشد و صاحبان مشاغلی مانند رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها را بیش از پیش به سمت استفاده از سقف‌های متحرک ترغیب کند.

سقف متحرک , سقف متحرک برقی

برخی از مزایای سقف متحرک

 • به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید و عدم تابش مستقیم اشعه مضر خورشید
 • محافظت از منطقه مورد نظر در هنگام بارش برف یا باران
 • قابلیت نصب سیستم‌های گرمایشی و یا سرمایشی زیر سقف برقی
 • قابلیت نصب سیستم‌های نورپردازی
 • قابلیت جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل محل مورد نظر
 • جلوگیری از دید و یا اشراف احتمالی ساختمان‌های مجاور
 • قابلیت نصب ریموت کنترل و قابلیت باز و بسته کردن از راه دور

طراحی سقف متحرک و استعلام قیمت اجرای سقف متحرک

ایران سایبان با تکیه بر سال ها تجربه حضور در عرصه تولید انواع سابیان توانایی تولید انواع سقف متحرک نظر سقف متحرک پارچه ای، سقف متحرک آلومینومی، سقف متحرک هوشمند و سقف متحرک برقی را با قیمت مناسبی داراست. استعلام قیمت سقف متحرک به همراه طراحی و اجرای سقف متحرک متناسب را از همکاران ما در ایران سایبان بخواهید.

  نظرتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*