بررسی انواع سقف جمع شونده و ویژگی های آنها

سقف جمع شونده یکی از مدرن‌ترین و زیباترین انواع سازه‌ها است که این روزها برای مسقف کردن مکان‌های مختلف طرفدار بسیاری پیدا کرده است. اکثر رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها دارای فضای بلااستفاده‌ای مانند پاسیو یا تراس هستند که می‌توانند با اندکی خلاقیت و هزینه فضای بیشتری برای کسب و کار فراهم کرد. در فصول گرم نور مستقیم خورشید و در فصول سرد برف و باران مشکل اصلی رستوران‌ها و کافی شاپ‌های روف گاردن است که معمولا برای حل این مشکل از انواع سایبان استفاده می‌شود. گاهی ممکن است بخواهید برای هر میز یک سایبان چتری استفاده کنید و شاید بخواهید کل فضا را مسقف کنید که بهترین انتخاب سقف جمع شونده است. سقف جمع شونده به دلیل مقاومت بالا در عین سبک بودن و ظاهری شیک و زیبا توجه طراحان را به خود جلب کرده است چرا که می‌توان با ترکیب آن با یک نورپردازی مناسب فضای جلب توجه کننده‌ای برای جذب مشتری ایجاد کرد.

انواع سقف جمع شونده:

سقف جمع شونده از نظر مکانیزم باز و بسته شدن به دو دستۀ برقی و تقسیم می‌شود. از نظر متریال نیز سازۀ آن به دو دسته فولاد و آلومینیوم و جنس سقف به چند گروه زیر تقسیم می‌شوند:

سقف جمع شونده پلی کربنات:

جنس سقف این سازه ورق‌های شفاف پلی کربنات است که نسبت به شیشه سبک‌تر بوده و مقاوم‌تر است. پلی کربنات اشعۀ uv خورشید را فیلتر می‌کند و مقاومت بالایی در برابر پوسیده شدن توسط نور مداوم خورشید دارد.

سقف جمع شونده , قیمت سقف جمع شونده

سقف جمع شونده پارچه‌ای:

در این سازه از پارچه‌های ضد آب استفاده می‌شود. چادر این سقف معمولا از جنس پی وی سی بوده و مناسب برای هر نوع شرایط آب و هوایی است.

سقف جمع شونده , قیمت سقف جمع شونده

سقف جمع شونده آلومینیومی:

در این نوع سقف جمع شونده علاوه بر چارچوب، سقف آن نیز از جنس آلومینیوم است اما به دلیل هدر رفت انرژی از این نوع سقف زیاد استفاده نمی‌شود.

سقف جمع شونده , قیمت سقف جمع شونده

سقف جمع شونده شیشه‌ای:

یکی از سخت‌ترین اجراها مربوط به سقف جمع شوندۀ شیشه‌ای است چرا که هم آهنگری و هم شیشه‌گری با هم انجام می‌شود. در این نوع سقف از شیشۀ دوجداره استفاده می‌شود تا جلوی هدر رفتن انرژی گرفته شود. با اینکه نصب این سازه بسیار سخت است اما طرفداران خاص خود را دارد.

سقف جمع شونده , قیمت سقف جمع شونده

مزایای سقف جمع شونده:

استفاده بهینه از تمامی فضاها و تبدیل فضای باز به محلی جذاب و آرام

سقف جمع شونده آلومینیومی و پارچه‌ای از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می‌کند

استفاده از فضا حتی زمان بارندگی

جلوگیری از هدر رفتن انرژی

قابلیت تنظیم تا شیب ۹۰

کاربرد سقف جمع شونده:

این سقف برای فضاهای متفاوت با متراژهای متفاوت قابل استفاده است. مانند:

کافی شاپ و رستوران ها

پاسیو و تراس

استخر

مجموعه های فرهنگی ورزشی

روف گاردن

گلخانه

قیمت سقف جمع شونده:

یکی از فاکتورهای تعیین کننده قیمت سقف جمع شونده متریال به کار رفته در آن است، همانطور که توضیح دادیم سقف جمع شونده با متریال‌های مختلفی قابل اجرا است. علاوه بر متریال، متراژ محل نصب نیز بر قیمت آن موثر است. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق و به روز قیمت سقف جمع شونده با کارشناسان ایران سایبان تماس بگیرید تا با توجه به متراژ محل نصب و هزینۀ شما مناسب‌ترین سقف جمع شونده را به شما پیشنهاد دهند.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*