سایبان کولر

کولر آبی در فصل تابستان از پر مصرف ترین لوازم برقی است. حالا چه بهتر که در این فصل در مصرف آب و برق هم صرفه جویی کنیم. یکی از بهترین روش ها برای صرفه جویی استفاده از سایبان کولر است. سایبان با جلوگیری از تابش مستقیم نور می‌تواند تاثیر مستقیم در مصرف آب و برق یک کولر آبی یا حتی گازی داشته باشد. حال با ما همراه شوید تا از مزایا و اهمیت استفاده از سایبان برای کولرهای آبی و گازی، انواع سایه بان کولر و جنس آن‌ها چند کلمه‌ای باهم هم‌صحبت شویم.

چرا سایبان کولر آبی؟

من و شما اغلب به دنبال کسب بهترین و بیشترین بازده از وسیله‌ای که تهیه کردیم هستیم. قطعا همین انتظار را از کولر آبی خریداری شده هم داریم. حال اگر بهترین کارایی کولرتان را می‌خواهید حتما یک سایبان برای آن تهیه کنید، زیرا:

  1. سایبان با ایجاد سایه بر روی کولر و قطعات آن از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کرده و از گرم شدن فضای خارجی و قطعات داخلی کولر جلوگیری می‌کند و در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف آب و برق می‌شود.
  2. طول عمر وسایل و لوازم الکتریکی در فضاهای خنک به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه نور و گرما باعث کاهش عمر قطعات و افزایش استهلاک قطعات می‌شود. سایبان این فضای خنک را برای کولر و اجزای آن فراهم می‌کند.
  3. با افزایش میزان خنکی و کیفیت باد کولر، بازده کاری آن بالا رفته و متقابلا مصرف کننده‌ها زمان کمتری در طول روز از کولر استفاده می‌کنند که این موضوع خود باعث صرفه‌جویی در مصرف برق و همچنین کاهش تبخیر و صرفه‌جویی در مصرف آب خواهد شد که این خود از مزایای استفاده از سایبان کولر است.
  4. سایبان برای کولر همانند یک عایق عمل کرده و با جلوگیری از برخورد مستقیم آب و نور با سطح خارجی کولر مانع از زنگ زدن و تغییر رنگ بدنه کولر می‌شود.
  5. با وجود سایبان ایجاد صداهایی مثل برخورد تگرگ، برف و باران با سطح کولر از بین رفته در نتیجه آسایش برای فضای داخلی خانه ایجاد خواهد شد.
  6. سایبان کولر مانع از نشستن برف و باران روی آن شده در نتیجه بدنه آن سالم خواهد ماند.

سایبان کولر

انواع جنس سایبان کولر

  1. ورق‌های پلاستیکی از جنس پلی‌کربنات: این ورق‌ها قابلیت خم شدگی دارد و مانند شیروانی روی کولرهای آبی و کمپرسور کولرهای گازی قرار می‌گیرد. از مزایای این ورق‌ها وزن کم و مقاومت بالا در برابر باد، باران، آفتاب و ساییدگی است.
  2. از جنس درب‌های کرکره‌ای: تیغه‌های آلومنیونی تو خالی هستند و از وزن کمی برخورداراند اما نسبت به دسته اول هزینه بیشتر و گران‌تری دارند.
  3. جنس پارچه‌های برزنتی: از مزیت این پارچه‌ها ضد آب بودن آن‌هاست، اما برای نصب نیاز به چارچوب فلزی برای قرار‌‌گیری پارچه روی آن دارد. در نتیجه هزینه را بالاتر می‌برد.

بهترین جنس سایبان کولر

بنده تا به حال لوازم با اجناس متفاوتی را به عنوان سایبان کولر دیده‌ام. از کارتن و پلاستیک گرفته تا مقوا و صفحه‌های آهنی و سیمانی و یا حتی برزنت و مسلما هر کدام مزایا و معایب به خصوص خود را دارند.

برای مثال برای ساخت یک سایبان با صفحه آهنی یا سیمانی لازم است ابتدا یک چارچوب فلزی ساخته شود که متحمل هزینه بالایی نیز می‌باشد. یا با استفاده از یک پارچه ۲ لایه یو وی (UV) می‌توان تمام نور خورشید را منعکس کرد.

 

سایبان کولر

استفاده از سایبان کولر هزینه چندانی ندارد، اما تاثیرات آن هم باعث کاهش هزینه‌های جانبی دیگر و هم باعث صرفه‌جویی در مصرف ‌‌‌‌‌آب و برق خواهد شد. پس با یک هزینه اندک می‌توان هم طول عمر کولر را بالا برد هم در مصرف منابع تا حد زیادی صرفه‌جویی کرد.

کشور ما از نظر آب و هوایی کشوری چهار فصل است بطوری که وقتی مردم استان های شمال غربی با بارش های شدید برف دست و پنجه نرم می کنند مردم شهرهای جنوبی کشور هوایی گرم را تجربه می کنند و نیاز به استفاده از کولر را دارند.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که استفاده از کولر در تمام سال در کشور ما امری متداول است. بعضی از استان ها در تمام سال و برخی دیگر شش ماه از سال را استفاده می کنند. در این میان در سال های اخیر کارشناسان انرژی و وزارت نیرو همواره به مردم توصیه می کنند تا با نصب سایبان بر روی کولرهای خود از اتلاف انرژی جلوگیری نمایند.

طبق آمار های اعلام شده از سوی وزارت نیرو ۲۶ درصد مصرف برق ساختمان ها در کشور مربوط به وسایل سرمایشی است که این موضوع بسته به مناطق مختلف آب و هوایی و نوع مصرف و فرهنگ خانوار تفاوت دارد. استفاده از کولر در روزهای گرم سال امری اجتناب ناپذیر است ولی با کمی احساس مسئولیت و تدابیر درست می توان مصرف در مصرف آب و برق صرفه جویی کرد. یکی از این راه ها قرار دادن ترموستات روی لوازم سرمایشی است که می توان با تنظیم دمای هوا در درجه ۲۴ تا ۲۶ سانتیگراد از مصرف بیهوده و اتلاف انرژی برق جلوگیری کرد.

از آن جایی که کم مصرف ترین کولر های گازی حداقل چهار برابر کولر های آبی برق مصرف می کنند از همین رو نصب سایبان بر روی کندانسور کولر گازی می تواند به طور چشمگیری در افزایش بازدهی کولر گازی نقش داشته باشد.

سایبان کولرگازی , خرید سایبان کولر گازی , نصب سایبان کولر گازی

چرا باید از سایبان کولر گازی استفاده نمائیم ؟

محافظت از بدنه و تجهیزات کولر در برابر عوامل طبیعی

محافظت از قطعه گران قیمت کمپرسور های کولر گازی

محافظت از قطعه های الکترونیکی موجود در دستگاه

جلوگیری از زنگ زدگی قطعات کولر

جلوگیری از تغییر رنگ کولر

افزایش عمر کولر و موتور و قطعات تا چند برابر

کاهش مصرف برق تا ۵۰ درصد(معادل ۱۱۲۵۰)

ویژگی های مثبت یک سایبان کولر گازی چیست؟

باید به نحوی عمل کند که مانعی برای فن های کولر نباشد و فرایند تامین هوا کولر را مختل نکند

باید کولر را از تابش مستقیم نور خورشید در بیشتر ساعات روز نجات دهد.

سایبان باید علاوه براین اینکه در برابر باد و باران مقاوم هست بر روی خود کوار هم استحکام کافی داشته باشد.

جنس سایبان باید به نحوی باشد که در برابر نور خورشید و اشعه UV مقاوم باشد

سایبان کولر گازی باید سبک باشد و زیبایی ظاهری کولر را بهم نریزد

به دلیل قرار گرفتن کولر های در جاهایی که دسترسی معمولا به آنها سخت و دشوار است باید سایبان های به سادگی نصب شوند.

خرید سایبان کولر گازی

برای کسب اطلاع از قیمت سایبان کولر گازی و خرید انواع سایبان کولر گازی می توانید با همکاران واحد فروش ایران سایبان تماس بگیرید. همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن به محل شما مراجعه خواهند کرد و با نصب سایبان کولر گازی دستگاه شما را در برابر تابش مستقیم نور آفتاب، بارش برف و باران مقاوم خواهد کرد.