سایبان حیاط

امروزه زندگی‌های مدرن باعث شده که خانه‌هایی که حیاط‌های بزرگ و زیبا داشتند، به خصوص در شهرهای بزرگ و به روز خیلی کمتر در اطراف ما دیده شوند و آپارتمان‌ها جای آن‌ها را گرفته اند. اما هنوز دوست داشتنی هستند و هنوز هم می‌توان آن‌ها را در محله‌هایی پیدا کرد و از آن بهترین استفاده‌ها را کرد.

در برخی خانه‌های قدیمی محلی مانند پارکینگ وجود نداشت و از حیاط به عنوان پارکنیگ و یا محلی باصفا و زیبا جهت گذران وقت در کنار افراد خانواده و یا حتی محلی برای بازی کودکان نام برد. اما همانطور که می‌دانید شرایطی مانند بارش برف و باران در فصل‌ سرما و تابش مستقیم و گاها اذیت کننده نور آفتاب دلایلی هستند که هم خانواده‌ها با خیال راحت در حیاط خانه لذت نبرند و هم اگر قرار است از حیاط به عنوان پارکینگ استفاده شود، ممکن است برف و باران و البته باران‌‌های اسیدی، فضولات پرندگان‌، صمغ درختان که می‌تواند آسیب‌های جدی به شیشه و رنگ ماشین وارد کند و مهم‌تر از همه این موارد نور خورشید به رنگ ماشین آسیب شدیدی وارد می‌کند که در اصطلاح به این مورد آفتاب سوختگی نیز گفته می‌شود.

سایبان حیاط :

پس می‌توان گفت که حیاط هم به یک سایبان نیاز دارد. سایبان حیاط می‌تواند به صورت جمع شونده باشد تا در صورت نیاز آن را جمع کرد و در مواقع نیاز و در شرایط خاص از سایه آن استفاده کرد و یا با ساخت یک سقف و یا سایبان ثابت از آن استفاده کرد.

جنس سایبان حیاط :

با توجه به اینکه سایبان حیاط تقریبا همیشه یا در معرض نور مستقیم آفتاب است یا زیر بارش برف و باران قرار دارد حتما باید از جنس مناسب باشد تا در این شرایط آسیب جدی نبینند و در زمان کوتاهی از بین نرود.

مراحل ساخت سایبان حیاط :

جهت ساخت سایبان برای حیاط پس از اندازه گیری‌های ابعاد حیاط و سایبان مناسب برای آن یک پایه مناسب برای آن طراحی و سپس ساخته می‌شود، بعد از آن از یک پوشش مناسب و یا پارچه‌ای که دوام کافی را داشته باشد استفاده کرده و در آخر هم اتصال و سرهم کردن پایه با پوشش آن باقی می‌ماند و حال شما یک سایبان در حیاط خود دارید که می‌توانید با خیال راحت یا اتوموبیل خود را زیر آن پارک کنید یا به همراه خانواده از سایه و پوشش آن استفاده کرده و لذت کافی را ببرید.

مزایای سایبان حیاط :

از مزایای سایبان حیاط به جای پارکنیگ می‌توان هزینه بسیار کمتر در ساخت و ساز را نام برد و محدوده قیمت آن بستگی به اندازه و جنس استفاده شده در سایبان حیاط دارد، سقف‌های آلومینیومی یا پلی کربنات و بسیاری مواد دیگر می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین فضای بسیار کمتری هم اشغال خواهد کرد که این موضوع خود نکته بسیار مهمی است.

زیرساخت و استحکام سایبان حیاط :

اما نکته‌ای که باید مدنظر قرار بدهید این است که سایبان ثابت را با پایه‌هایی مستحکم و حتی الامکان از سازه‌های فلزی استفاده کنید و پایه‌ها را در فرو رفته در زمین کار کنید تا در مواقع بحرانی مانند وزش بادهای شدید آسیبی به سایبان وارد نشود.

حیاط خلوت معمولا بخش غیر قابل استفاده از فضای منازل مسکونی و آپارتمان ها است که صرفا جهت استفاده از نور در قسمت هایی از بنا که نورگیری کافی ندارد ساخته می شوند. اما کمبود فضای در ساختمان های جدید در کنار نداشتن انباری افراد زیادی را به این سو سوق می دهد که با احداث سقف های کاذب یا سایبان حیاط خلوت این فضای بلا استفاده را به فضایی قابل استفاده تبدیل کنند.

از آن جایی که طبق قوانین شهرداری و ثبت اسناد کشور فضای حیاط خلوت جزو متراژ و زیر بنا ساختمان حساب نمی شود. باید برای تبدیل این فضای مرده به بخشی از ساختمان هزینه کمی را محتمل شد چون گاها دیده شده است که در زمان خرید و فروش ملک شهرداری خواستار تبدیل این فضا ها به کاربری اصلی خودشان که همان نور گیر می باشد شده است. در این حالت اگر شما هزینه زیادی برای ایجاد سقف کرده باشید دچار خسارت زیادی خواهید شد ولی با نصب سایبان حیاط خلوت با هزینه بسیار کمتری نسبت به استفاده از فضای پرت حیاط خلوت اقدام کنید و در صورت بروز هر گونه مشکلی به راحتی می توانید سایبان حیاط خلوت را باز کنید و یا دوباره نصب نمائید.

سایبان حیاط خلوت , نصب سایبان حیاط خلوت , قیمت سایبان حیاط خلوت

سایبان حیاط خلوت ارزان

اغلب مشتریانی که قصد دارند سقف حیاط خلوت خود را بپوشانند به دنبال این هستند که این فضا را با کمترین هزینه ممکن بپوشانند. قطعا کمترین هزینه برای اینکار استفاده از ورق های ایرانیت یا آردواز می باشد ولی ورق ها در عین اینکه هزینه کمتری برای شما ایجاد می کنند ولی از تابش نور به داخل فضای حیاط خلوت بطور کلی جلوگیری می کنند.

به همین دلیل ما به اغلب به مشتریان خودمان که به دنبال سقف حیاط خلوت ارزان هستند هیچ گاه ایرانیت را توصیه نمی کنیم و به آنها سایبان حیاط خلوت را پیشنهاد می دهیم اگر چه این سایبان ها نسبت به ایرانیت ارزان قیمت تر نیستند ولی این امکان را به شما می دهند تا به سادگی زدن یک دکمه ریموت از صد در صد نور خورشید در مواقعی که لازم دارید بهره بگیرید و در زمان هایی هم که نیاز به نور خورشید ندارید براحتی فضای سایه را برای خودتان ایجاد کنید. با نصب سایبان حیاط خلوت و قرار دادن صندلی و نیمکت در فضا می توانید آن را به فضای دلنشینی برای نشستن تبدیل کنید.

خرید سایبان حیاط خلوت

برای خرید سایبان حیاط خلوت شما گزینه های متعددی دارید از سایبان های برقی گرفته تا سایبان بازویی و می توانید به سادگی از بین سایبان های موجود در بازار انتخاب نمائید. این سایبان ها را می توانید از کاتالوگ های ایران سایبان انتخاب نمائید یا اینکه با تماس با واحد فروش ایران سایبان درخواست حضور کارشناس در محل خود را ثبت نمائید.

پس از ثبت درخواست کارشناس، همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن در محل شما حاضر می شوند و با بررسی فضای حیاط خلوت شما نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای طراحی و نصب سایبان حیاط خلوت به شما راهنمایی های لازم را ارائه می دهند تا با خیالی آسوده و آگاهی های لازم در صورتی که تمایل داشتید برای خرید سایبان حیاط خلوت اقدام نمائید.