سایبان کالسکه ای

سایبان کالسکه‌ ای چیست؟

سایه‌بان مناسب از ضروری‌ترین وسایل مورد نیاز در فضاهای باز، ورودی فروشگاه‌ها، فضاهای کاری و حتی در و پنجره‌های منازل مسکونی است. سایبان های متفاوتی وجود دارد اما آنچه که یک سایه‌بان را متمایز می‌کند این است که بدانید چه سایه‌بانی برای محل مورد نظر شما با توجه به شرایط جوی مکان نصب آن مناسب است. سایه‌بان کالسکه‌ ای جزو قدیمی‌ترین و ارزان ترین سایبان‌ها است. این سایه‌بان در رنگ‌ها و ابعاد مختلف و دلخواه مشتریان، با چاپ طرح درخواستی یا بدون طرح ارائه می شود.

سایبان کالسکه ای پنجره سایبان کالسکه ای مغازه سایبان کالسکه ای

سایبان کالسکه ای خرید سایبان کالسکه ای انواع سایبان کالسکه ای

کاربردهای سایبان کالسکه‌ای

در حال حاضر سایه‌بان کالسکه ای محبوبیت زیادی در میان قشرهای مختلف در سراسر دنیا دارد و علاوه بر حفاظت در برابر باران، نور خوشید و رطوبت، برای زیبا سازی نمای ساختمان کاربرد دارد. این سایه‌بان حالت ربع دایره‌ای دارد و برای مغازه، گل ‌فروشی، کافی ‌شاپ، پنجره های ویلایی و … مناسب است. سایبان کالسکه ای به دلیل پوشش دهی مناسبی که در طول روز دارد، برای پنجره ویلاها و درب فروشگاه‌ها بیشتر استفاده می‌شود.

یکی از فاکتورهایی که تبلیغات را ماندگار می‌کند، به چشم خوردن مدام آن است. اگر می‌خواهید تبلیغات محیطی به مدت طولانی در در مکانی ثابت داشته باشید، بهترین انتخاب سایبان است. سایه‌بان کالسکه ای نیز قابلیت چاپ تبلیغات با پارچه های فلکسی بنر را دارد اما باید در انتخاب پارچه بسیار دقت کنید، چرا که بالا بودن کیفیت چاپ تأثیر زیادی بر زیبایی سایبان و بالطبع زیبایی تبیلغ شما خواهد داشت. هم چنین سایبان در هنگام جمع شدن باید منعطف باشد. نکات مهم در مورد نوع پارچۀ مناسب چاپ را در مقالۀ سایه بان تبلیغاتی توضیح داده‌ایم.

سایبان کالسکه ای سایبان کالسکه ای تبلیغاتی سایبان مغازه کالسکه ای

انواع سایبان کالسکه ای عبارتند از :

 1. برقی و دستی
 2. ریموت دار با اسکلت آلومینیوم
 3. پارچه نانو (برزنت) , اسپانیا، pvc کره ای
 4. ضد آب و اشعه ماورای بنفش

بازوهای جانبی سایبان کالسکه ای فنر دارد و همچنین دارای یک موتور می باشد. یک لوله گرداننده در بالای سایبان کالسکه ای قرار دارد. علاوه بر آن یک قسمت گردان یا یک نوار برای جمع کردن سایبان کالسکه ای در آن وجود دارد.

مزایای یک سایبان کالسکه ای

 1. زیبایی ظاهر به دلیل حالت کلاسیکی که دارد. مغازه‌هایی همانند گل ‌فروشی، کافی ‌شاپ، طلا و جواهرات، آنتیک فروشی و … نیز با سایبان کالسکه ای جلوۀ جذاب‌تری دارند.
 2. قیمت پایین تر نسبت به سایر سایبان ها
 3. پوشش مناسب در برابر اشعه های خورشید در زوایای متفاوت
 4. استحکام بیشتر نسبت به سایر سایه بان ها
 5. به دلیل حالت آیرودینامیکی که دارد، برای مناطق باد‌ خیز بسیار مناسب است.

روکش‌های سایبان کالسکه ای مغازه (یا به اصطلاح کروک) معمولا  ۴ نوع هستند:

 1. پلی استر با روکش دو رو pvc (اتریشی و کره ای)
 2. ترانزیت یک رو pvc ایرانی (دارای مقاومت بالاتر اما کیفیت چاپ پایین تر)
 3. بنر ۱۳ انس استار کره
 4. پارچۀ راه راه با طرح ها و رنگ های متفاوت

 سایبان‌های پلی استر با روکش دو رو pvc و ترانزیت یک رو pvc طول عمر بیشتری نسبت به بنر ۱۳ انس استار کره دارند اما چاپ روی بنر به علت کیفیت بالاتری که دارد، برای مشتریانی که طرح روی سایه‌بان برای آن‌ها اهمیت دارد پر کاربردتر است.

قیمت سایبان کالسکه ای

در انتخاب سایبان قیمت ارزان در کنار کیفیت خوب همیشه قابل توجه است. قیمت سایبان کالسکه ای به مواردی مثل نوع اسکلت، جنس پارچه، ابعاد مورد نظر مشتری، هزینه ساخت و نصب آن بستگی دارد. برای محاسبه متراژ پارچه مصرفی سه آیتم دهنه، بازشو و ارتفاع نصب مؤثر هستند.