سایبان چتری

سایبان چتری

سایبان چتری یکی از انواع سایبان‌های قابل حمل به شمار می‌رود که از آن می‌توان در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌هایی که فضای باز بیرونی دارند، استفاده کرد. علاوه بر این در استخرهای شخصی، روف گاردن‌ها و حیاط منزل خود نیز می‌توانید از این سایبان‌ها استفاده نمایید و لذت یک دورهمی در زیر سایه یا بدون خیس شدن در زیر باران را تجربه کنید.

سایبان چتری یکی از پرکاربردترین انواع سایبان‌ها به شمار می‌رود. ظاهر این سایبان معمولا به صورت مربعی یا هشت ضلعی می‌باشد و از یک بدنه فلزی تشکیل می‌شود که پایه آن است. همچنین ارتفاع پایه‌های سایبان چتری نیز قابل تنظیم می‌باشد. علاوه بر آن زاویه چتر در سایبان چتری نیز می‌تواند تغییر کند تا در صورت تغییر زاویه تابش سایه‌ای مداوم را برای مصرف کنندگان فراهم آورد.

سایبان چتری

سایبان چتری از لحاظ ظاهر بسیار شبیه چتری است که ما در باران از آن استفاده می‌‌کنیم. یک پایه فلزی که بر روی زمین قرار می‌گیرد و بر روی آن یک چتر پارچه‌ای قرار می‌گیرد. طریقه باز و بسته شدن سایه بان چتری هم مانند نحوه باز و بسته شدن چتر معمولی است.

جنس سازه سایه بان چتری

ساختارهای سایبان چتری به صورت کلی به دو نوع پایه وسط و پایه کنار تقسیم می‌شود.جنس این پایه‌ها نیز معمولا از فولاد و آلومینیوم است.

سطح پوشش سایه بان چتری

از سایه بان چتری برای پوشش محدوده‌های کوچک استفاده می‌شود و در صورتی که قصد پوشش نواحی بزرگتری داشته باشند، از چیدن چند سایه بان در کنار یکدیگر استفاده می‌نمایند. به عنوان نمونه در عربستان برای پوشش محوطه مساجد بزرگی مانند مسجدالحرام و مسجد النبی از چیدن تعداد زیادی سایبان کوچک در کنار هم استفاده می‌شود.

سایبان چتری ، سایبان مکه ، سایبان برقی مکه

پارچه سایبان چتری

پارچه‌های سایبان چتری را می‌توان به سه دسته کلی زیر تقسیم کرد:

پارچه‌های برزنتی نخی

پارچه‌های برزنتی PVC

پارچه‌های خلبانی و نانو

موارد استفاده سایه بان چتری

سایه بان چتری یکی از پرکاربردترین انواع سایبان در فصول مختلف سرد و گرم سال به شمار می‌رود. حمل و نقل آسان، وزن سبک و سطح پوشش مناسب باعث شده است که بتوان از آن در مکان‌های زیر استفاده نمود:

  1. محوطه باز رستوران و کافی شاپ
  2. حیاط ویلاها و کنار استخرها
  3. استفاده در فضاهای نمایشگاهی
  4. مراکز تفریحی مانند هتل‌ها، شهربازی‌ها و پارک‌ها

محرک سایبان چتری

سایبان چتری هم مانند سایر سایبان‌ها از دو نوع برقی و دستی تشکیل شده است. در سایبان برقی  لغزنده پیچشی توسط موتور الکتریکی حرکت کرده و باعث باز و بسته شدن چتر می‌شود. در سایبان دستی نیز با حرکت جک هیدرولیکی زاویه چتر تغییر کرده و چتر باز و بسته می‌شود.

قیمت سایبان چتری

عوامل مختلفی در تعیین قیمت سایبان چتری موثر هستند. از مله مهمترین این عوامل می‌توان به جنس پایه سایبان چتری و جنس پارچه سایبان چتری و … اشاره کرد.

همچنین این که سایبان چتری برقی باشد و یا دستی نیز از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت سایبان چتری است.