سایبان ماشین

خودرو یکی از ارزشمندترین دارایی های خانواده، علی الخصوص برای مردان می باشد و نگهداری و استفاده صحیح از آن، اوقاتی همراه با آسایش و آرامش را برای خانواده به ارمغان می آورد. داشتن پارکینگ مسقف یکی از ملزومات نگهداری صحیح از خودرو می باشد که علاوه بر کاهش آسیب به رنگ و تزئینات خودرو می‌تواند جلوه ای زیبا به محیط اطراف آن بدهد. در حال حاضر مدل های گوناگونی از سایبان ماشین وجود دارد که یکی از کاربردی‌ترین انواع آن سایبان برقی می باشد.

دلایل استفاده از سایبان خودرو

سایبان خودرو را به دلایل مختلفی می‌توان نصب کرد. از جمله مهمترین این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. جلوگیری از آسیب به رنگ خودرو در برابر اشعه‌های مضر خورشید که به مرور زمان باعث افت ۱۰ تا ۲۰ درصدی ارزش خودرو می‌شود
  2. حفظ سلامت با جلوگیری از بالارفتن دمای داخل خودرو و انتشار گازهای سمی ناشی از آن
  3. حفظ تمیزی خودرو پس از کارواش
  4. حفاظت از خودرو در برابر باران‌های اسیدی و برف
  5. جلوگیری از برخورد فضولات پرندگان به خودروهای در حالت پارک
  6. جلوگیری از ریزش شیره درختان بر روی شیشه خودرو

سایبان خودرو ، سایبان ماشین، سایبان پارکینگ ، سایبان برقی ماشین

محل‌های نصب سایبان پارکینگ

این نوع سایبان در محیط‌ های مختلفی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. بیشترین کاربرد این سایبان در محیط‌های اداری، کارخانه‌ها، دانشگاه‌ها و … است که بخش زیادی از فضای پارک خودروها در فضای باز و در زیر تابش مستقیم آفتاب قرار دارد.

علاوه بر این در ویلاها و ساختمان‌های قسمت‌های شمالی خیابان‌ها که پارکینگ بخشی از فضای باز حیاط ساختمان است نیز از این سایبان‌های پارکینگ استفاده می‌شود.

سایبان پارکینگ ، سایبان خودرو ، سایبان برقی ماشین
نمونه‌ای از یک سایبان ماشین در یک کارخانه

چگونه یک سایبان خودرو مناسب انتخاب کنیم؟

در انتخاب سایبان ماشین باید به این نکته توجه داشت که سایبان خودرو باید استحکام مناسبی داشته باشد. علاوه بر استحکام، انعطاف پذیری در برابر وزش بادهای شدید نیز از دیگر ویژگی‌های یک سایبان ماشین مناسب به شمار می‌رود.

جنس سایبان از دیگر نکات مهم در تهیه سایبان پارکینگ است. در برخی از مکان‌ها از سایبان‌های بدنه فلزی ثابت استفاده می‌شود که با پوشش UPVC پوشانده شده است.

نوع دیگری از سایبان خودرو نیز وجود دارد که در آن از پارچه به عنوان پوشش بدنه سایبان استفاده می‌شود البته در این نوع از سایبان نیز در هنگام خرید سایبان پارچه‌ای باید به این نکته توجه داشت که جنس پارچه و کیفیت آن جوابگوی نیاز ما از جمله در برابر باران، بادهای سنگین، نور خورشید و … باشد.

سایبان خودرو، سایبان برقی خودرو، سایبان پارکینگی
نمونه‌ای از یک سایبان پارکینگ با بدنه فلزی

اندازه گیری سایبان ماشین را جدی بگیرید

سایبانی مناسب است که در تمام طول روز و با زاویه‌های تابش مختلف خورشید از خودرو محافظت نماید. پس در انتخاب نوع سایبان و اندازه آن باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشت. برای اندازه‌گیری مناسب نیز باید با استفاده از جدیدترین روش‌ها و در صورت نیاز با استفاده از نرم‌افزارهای اندازه گیری این کار را انجام داد البته در حالت عادی این سایبان‌ها با اندازه‌هایی متناسب با طول خودرو (در حدود ۴ تا ۶ متر) و عرض (۱٫۸۰ تا ۲٫۲۰ متر) موجود است که در اکثر موارد استفاده از همین اندازه برای سایبان ماشین کافی است.

مجموعه ایران سایبان با بهره‌گیری از نیروهای مجرب، به هنگام خرید سایبان به عنوان مشاور در کنار شما حضور خواهد داشت تا سایبانی با کیفیت و با مناسب‌ترین قیمت تهیه کنید. علاوه بر آن پس از خرید نیز می‌‌توانید از ۵ سال گارانتی و خدمات پس از فروش ایران سایبان شامل نصب، تعمیر، بازدید دوره‌ای و … بهره‌مند شوید.