سایبان زمین تنیس

تماشاگران جز مهم ترین ارکان هر رشته ورزشی به شمار می‌آیند و هر ورزشی بدون حضور تماشاگران کاملا بی روح است. در ورزشی مثل تنیس که مخصوص ثروتمندان است و اغلب تماشاگرانی باشخصیت و ثروتمند برای تماشای مسابقه به محل برگزاری مسابقات می‌روند، برطرف کردن همه شرایط یکی از مهم ترین اقدامات برای صاحبان ورزشگاه‌ها و زمین‌های تنیس به شمار می‌آید. سایبان زمین تنیس یکی از لوازمی است که این امکان را فراهم می‌کند.

تنیس

تنیس ورزشی راکتی است که بین دو نفر و یا تیمی (چهارنفره) برگزار می‌شود. این ورزش ابتدا در بریتانیا و میان اشراف زادگان رواج یافت و پس از آن به سایر کشور‌های انگلیسی زبان وارد شد و اکنون به عنوان ورزشی رسمی در میان همه کشور‌ها انجام می‌شود. به دلیل تجهیزات گران قیمت و زمین مناسب برای انجام این ورزش هنوز هم به عنوان یک رشته ورزشی گران قیمت و مناسب برای ثروتمندان به شمار می‌آید.

این ورزش ابتدا با دست و با دستکش انجام می‌شد اما پس از مدتی  راکت جای دستکش را پر کرد.

در ایران این ورزش بعد از جنگ جهانی دوم شروع شد و بین سال‌های ۱۳۱۵ – ۱۳۱۸ باشگاه بوستان ورزش در محل روبروی ورزشگاه شهید شیرودی کنونی افتتاح شد. اولین مسابقه تنیس در ایران بین شهر آبادان و تهران شکل گرفت. اکنون زمین ورزشی انقلاب و بسیاری دیگری از باشگاه‌های ورزشی دارای زمین تنیس استاندارد هستند.

سایبان تنیس

در یک زمین تنیس استاندارد در ۳ نقطه از زمین به سایبان نیاز است. جایگاه تماشاگران و جایگاه هر دو بازیکن.

از سایبان‌های زیادی برای سایبان زمین تنیس استفاده می‌شود که از مهمترین آن‌ها می‌توان به:

سقف برقی، سایبان زین اسبی، سایبان برقی فول کاست برای جایگاه تماشاگران و سایبان چتری برای سایبان زمین تنیس مخصوص بازیکنان اشاره کرد.

سقف برقی

اخیرا استفاده از سقف برقی اخیرا در میان مردم رواج زیادی پیدا کرده است و در خیلی از اماکن به خاطر ویژگی‌های خوب این نوع سایبان از آن استفاده می‌شود. این نوع سایبان به علت مقاومت بالا در برابر خطرات طبیعی، امکان نورپردازی و قابلیت اتوماتیک کردن آن جز محبوب ترین سایبان‌ها به حساب می‌آید. سقف برقی مناسب ترین گزینه برای استفاده در سایبان جایگاه تماشاگران و سایبان زمین تنیس است.

سایبان زین اسبی

سایبان زین اسبی که جز دسته سازه‌های چادری به شمار می‌آید به دلیل مزایای زیاد آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع سازه‌ها به دلیل مقاومت و دوام در برابر آتش سوزی، نور خورشید، باد، باران و برف، سبک و منعطف بودن و هزینه کمتر نسبت به بقیه سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازه چادری زین اسبی میتواند گزینه خوبی برای سایبان زمین تنیس باشد.

سایبان فول کاست

سایبان فول باکس یکی از پرکاربردترین سایبان‌هایی است که به بازار عرضه می‌شود. این نوع سایبان یک سایبان برقی روکش دار است که به دلیل ساختار خوب و ظاهری مدرن جز پرکاربردترین سایبان‌ها قرار می‌گیرد. از دیگر مزایای این نوع سایبان می‌توان به قابلیت چاپ بر روی پارچه آن اشاره کرد. این سایبان نیز می‌تواند بر حسب نیاز برای جایگاه تماشگران و به عنوان سایبان زمین تنیس مورد استفاده قرار بگیرد.

سایبان چتری

سایبان چتری نیز جز پرطرفدارترین سایبان‌ها به شمار می‌آید و در اغلب کافه‌ها و رستوران‌ها از آن استفاده می‌شود. سایبان چتری مناسب ترین گزینه برای سایبان بازیکنان در یک زمین تنیس به شمار می‌آید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*