سایبان تبلیغاتی

سایبان تبلیغاتی خود را متمایز کنید

کاربرد سایبان فقط برای ایجاد سایه یا سرپناه هنگام بارندگی نیست بلکه شما می‌توانید از سایبان برای اهداف دیگری نیز استفاده کنید. سایبان تبلیغاتی یکی از مهم‌ترین انواع سایبان است که کاربرد آن برای برندسازی و نمایش هویت برندتان از طریق سفارشی سازی کردن سایبان است.

سفارشی سازی کردن سایبان تبلیغاتی به چند طریق ممکن است:

شکل ظاهری سایبان:

هر چه ظاهر سایبان شما مدرن‌تر باشد، مشتریان بیشتری را جذب می‌کند.

رنگ سایبان:

رنگ‌ها بیان‌گر نوع کسب و کار و حرفۀ شما است. در ادامه معنی چند رنگ را برایتان شرح می‌دهیم:

آبی:

رنگی خنثی که نماد آرامش است. این رنگ کاهندۀ اشتها است و برای رستوران‌ها و کافی شاپ‌ها پیشنهاد نمی‌شود.

صورتی:

رنگ صورتی نماد احساسات و مهربانی است و در بین بانوان بسیار محبوب است و معمولا محصولات آرایشی و بهداشتی با این رنگ شناخته می‌شوند.

بنفش:

نماد شکوه و لوکس بودن است.

قرمز:

رنگی سرشار از انرژی، هیجان و قدرت است. قرمز محبوب‌ترین رنگ در زمینۀ بازاریابی است. یکی دیگر از ویژگی های این رنگ قدرت افزایش اشتهاست به همین دلیل بیشتر برای رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و به طور کلی مغازه هایی که مواد خوراکی می‌فروشند مناسب است.

سبز:

این رنگ نماد آرامش و سلامت و طبیعت است و می‌تواند در رستوران‌های روف گاردن بسیار جذاب به نظر بیاید.

نارنجی:

نشانگر انرژی و شادابی است و مناسب فروشگاه‌هایی است که با لوازم کودکانه سروکار دارند.

قطعا قبل از انتخاب اِلِمان‌های دکوراسیون مغازه و فروشگاه‌تان، کسب و کار خود را با روانشناسی رنگ تطبیق می‌دهید تا مناسب ترین رنگ را انتخاب کنید اما باید به این نکته هم دقت کنید که سایبان نیز جزئی از دکوراسیون خارجی فروشگاه شماست.

نورپردازی:

بهترین زمان رفت و آمد مشتری برای اکثر کسب و کارها شب است و سایبان‌ها در شب بلااستفاده اند، اما شما با ترفند نور پردازی می‌توانید سایبان را به یک عامل جذب مشتری تبدیل کنید. با استفاده از لامپ‌های هالوژنی در رنگ های مختلف  یا LEDهای نواری نمایی خاص به فروشگاه خود دهید. این نورپردازی باعث تمایز فروشگاه شما و جذب مشتریان بیشتر می‌شود.

نکاتی که باید در سایبان تبلیغاتی رعایت شود:

همانطور که در مقالۀ سایبان مغازه گفتیم، سایبان تبلیغاتی یک تبلیغ نسبتا دائمی برای برندتان، بدون نیاز به پرداخت عوارض به شهرداری است، اما برای اینکه مخاطب در نگاه اول بتواند با کسب و کار شما ارتباط برقرار کند رعایت نکات گرافیکی که در ادامه شرح می‌دهیم الزامی است:

استفاده از فونت مناسب:

به جای بزرگ کردن سایز یک فونت ناخوانا و فانتزی بهتر است از یک فونت جذاب، خوانا و بولد استفاده کنید.

طرح ساده:

اگر مایل به چاپ طرح روی سایبان هستید حتما از طرح‌های ساده و جذاب از لحاظ بصری استفاده کنید. طرح باید به گونه ای باشد که مخاطب در نگاه اول بتواند تمام اجزا را در ذهنش تفکیک کند و متوجه منظورتان شود، شلوغ و رنگارنگ بودن طرح او را از دقت به جزییات منصرف می‌کند.

تعداد کلمات:

فضای بزرگ سایبان ممکن است شما را وسوسه کند که هرچه دوس دارید در مورد برند شما بدانند را روی آن چاپ کنید، اما این روش غلط است چرا که میانگین تعداد کلماتی که یک شخص از روی سایبان تبلیغاتی یا سایر تبلغات محیطی می‌خواند بین ۵ تا ۷ کلمه است. بهتر است که شعار خود را مفهومی و کوتاه انتخاب کنید.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*