سایبان بالکن

در گذشته که بیشتر خانه‌ها مانند امروز آپارتمانی نبود، حیاط یکی از مهمترین بخش‌های خانه به شمار می‌آمد و اعضای خانواده از آن برای تفریح و وقت گذرانی خصوصا در روزهای گرم تابستان استفاده می‌کردند. این روزها و با افزایش چشمگیر تعداد آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها، حیاط‌ها جای خود را به بالکن‌ها داده‌اند و بسیاری از آپارتمان‌هایی که بالکن‌های نسبتا بزرگی دارند، به یک محل تفریحی تبدیل شده اند.

سایبان بالکن چیست؟

سایبان بالکن، سازه‌ای مقاوم است که در بالکن نصب می‌شود تا امکان استفاده از فضای بالکن را در روزهای آفتابی فراهم سازد. علاوه بر این سایبان بالکن در برابر رطوبت باران، برف و تگرگ نیز مقاوم است و فضایی پر از آرامش را برای صاحبان خانه فراهم می‌کند.

همچنین سایبان بالکن محوطه بالکن را خنک نگه می‌دارد و این امکان را فراهم می‌سازد که بتوانید در بالکن از گیاهان و پرندگان خود نگه داری کنید.

سایبان بالکن سایبان بالکن برقینمونه ای از یک سایبان بالکن برقی در یک ویلا

انواع سایبان بالکن

سایبان برقی بالکن

اگر چه محدودیتی برای استفاده از انواع مختلف سایبان در بالکن وجود ندارد اما بیشتر صاحبان منازل از سایبان برقی در بالکن خانه خود استفاده می‌کنند. این نوع سایبان علاوه بر زیبایی، آسایش و راحتی را نیز برای کاربران آن به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این، امکان وجود دارد که با زاویه‌های تابش مختلف خورشید اندازه باز بودن را تغییر دهید تا بتوانید از منظره بالکن نیز استفاده کنید.

سایبان چتری بالکن

سایبان چتری در مقایسه با سایر انواع سایبان بالکن قیمت ارزانتری دارد. همچنین این سایبان را می‌توان به راحتی اجزای آن را از هم جدا کرد و در فصولی از سال که به آن نیاز نداریم، می‌توانیم آن را جمع کنیم. این سایبان نیز برای تابش‌های آفتاب با زوایای مختلف مناسب است چرا که می‌توان زاویه چتر سایبان را به دلخواه تغییر داد.

سایبان بالکن شفاف

در سایبان بالکن شفاف از صفحات پلکسی استفاده می‌شود و به همین دلیل در صورتی که بخواهیم نورگیر بالکن حفظ شود، این سایبان بهترین گزینه است. البته باید به این نکته توجه داشته که اگر در بالکن خود از وسایلی مانند مبل و میز و … استفاده می‌کنید که تابش آفتاب باعث آسیب به آن‌ها می‌شود، بهتر است از مدل‌های دیگری از سایبان بالکن استفاده کنید.

سایبان تاشو بالکن

این نوع سایبان برای بالکن‌های کوچک مناسب‌ترین نوع سایبان به شمار می‌رود. چرا که در قسمت بالایی تراس نصب می‌شودو می‌توان میزان سایه را تنظیم کرد. کوچکی این نوع سایبان امکان استفاده از آن را در بالکن‌های بسیار زیادی فراهم کرده است.

چادر سایبان بالکن

جنس سایبان بالکن‌ها معمولا از سه نوع پارچه برزنتی، فلکسی و ترانزیتی است.

پارچه برزنتی

این پارچه از الیاف نخی ضد آب تشکیل شده است و به همین دلیل در مناطقی که میزان بارش باران زیاد است، بهتر است از این جنس پارچه در سایبان بالکن استفاده شود.

سایبان بالکن سایبان بالکن برزنتی سایبان بالکن برقینمونه سایبان بالکن نصب شده در یک ویلا

پارچه ترانزیتی

این پارچه که فقط به صورت تک رنگ وجود دارد، در برابر بارش برف و باران و همینطور گرمای شدید نیز مقاوم است. پس در هر شرایط آب و هوایی این پارچه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای چادر سایبان بالکن است.

پارچه فلکسی

پارچه فلکسی سایبان، مناسب‌ترین پارچه جهت کارهای چاپی است به همین دلیل اگر دوست دارید تا طرح دلخواه خود را بر روی سایبان چاپ کنید، بهتر است از این نوع پارچه در سایبان بالکن استفاده کنید.