سایبان استخری

لحظات شاد و آرامش بخش در فضای باز کنار استخرها، مرهمی بر زندگی پراسترس امروز می باشد. نور پر برکت خورشید در کنار گرمای فرحبخش خود در ساعاتی از روز زیان آور بوده و امکان استفاده از فضای آرامش بخش استخر را می گیرد. استفاده از سایبان استخری امکان استفاده مطلوب در زمان اوج تابش خورشید را فراهم آورده و فضایی لذت بخش در کنار استخر ایجاد می نماید.

اینکه چرا از سایبان استخری باید استفاده کرد، دلایل زیادی دارد که مهمترین آن ها در امان ماندن از تابش مستقیم نور خورشید، ایجاد پوشش در محیط برای راحتی بیشتر افراد علی الخصوص بانوان و دادن نمایی زیبا به محیط استخر می‌باشد که همگی در نهایت وظیفه ایجاد فضایی امن، آرام، زیبا و فرحبش را برای شما دارند.

سایبان های استخری بطور کلی به دو نوع سایبان استخری ثابت و سایبان استخری متحرک تقسیم می شود که هرکدام از این انواع نیز خود دارای مدل های متنوعی می باشند که در زیر بصورت مختصر در مورد هریک توضیحات می دهیم.

سایبان های ثابت استخری

این سایبان ها با پایه های ثابتی که دارند در انواع مختلفی با جنس پایه آلومینیومی یا سایر فلزات و جنس سایبان پارچه و پانل های شیشه یا پلاستیکی ساخته می شوند. ویژگی این سایبان ها استحکام آن می باشد.

سایبان پارکینگی

سایبان استخر
سایبان استخر

سایبان هایی هستند که از مجموعه ی پایه های بازویی کنارهم تشکیل می شوند که از پنل های پلاستیکی یا پارچه روی بازوهای سایبان برای ایجاد سایه استفاده می شود.

سایبان گلخانه‌ای

سایبان استخر
سایبان استخر

از بازوهای به هم پیوسته تشکیل شده که پانل های پلاستیکی به عنوان پوشش آن قرار می گیرند و بیشتر جنبه حفاظت در مقابل باران و برف دارد تا نور خورشید.

سایبان پاویلیون

سایبان استخر
سایبان استخر

مشابه سایبان های پارکینگی با این تفاوت که بازوها تشکیل یک دایره را داده و سازه در نهایت شبیه به یک خیمه می گردد.

سایبان بادبانی

سایه بان استخر
سایبان استخر

این نوع سایبان ها جهت ایجاد سایه ای خنک در فضای باز استفاده می شوند. هر بادبان را یک نوار پارچه ای خاص ایجاد می نماید که مقاومت مناسبی در برابر فشار دارد. هر بادبان به پست های فولادی متصل و محکم می شود، به طوری که بتواند در مقابل بادهای شدید نیز حداکثر استحکام را داشته باشد.

سایبان های متحرک استخری

سایبان متحرک این امکان را به شما می دهد تا هر زمان به پوشش محیط نیاز داشتید از آن استفاده نموده در سایر مواقع سایبان را جمع نمایید که این قابلیت علاوه بر ایجاد امکان مدیریت فضا طول عمر مفید سایبان را نیز افزایش می دهد. سایبان های متحرک بطور کلی دو نوع دستی و برقی دارند که در مدل های مختلف قابل پیاده سازی می باشند.

سایبان چتری

سایبان استخر
سایبان استخر

این سایبان ها فضای کمی را اشغال نموده و مانند چتر باز و بسته می شوند، طرح های متنوع و زیبا و ایجاد حس کنار ساحل دریا بودن از ویژگی های این نوع از سایبان هاست.

سایبان کشویی

سایبان استخر
سایبان استخر

این نوع از سایبان ها بصورت کشویی (کرکره ای) باز و بسته می شود و ضمن محافظت در مقابل نور شدید آفتاب، امکان استفاده از آسمان پر ستاره را نیز ایجاد می نماید

نمونه‌ای از یک سایبان استخر متحرک