سایبان ماشین چیست و استفاده از آن چه مزایایی دارد، نحوه ساخت سایبان ماشین به چه صورت است؟ برای دریافت پاسخ این سؤالات مطلب زیر را مطالعه کنید.

ماشین‌ها به عنوان یکی از ارزشمندترین دارای ها و اموال هر کسی به شمار می‌روند و نقش ویژه‌ای در رفاه و آسایش مردم دارند از این‌رو نگهداری و مراقبت از آن‌ها همواره دغدغه صاحبان آن‌ها بوده است. نور آفتاب و آب می‌توانند اصلی‌ترین عوامل آسیب زننده به ماشین‌ها باشند و باعث تغییر رنگ یا زنگ‌زدگی و پوسیدگی قسمت‌های مختلف ماشین شوند. به همین دلیل اگر ماشین‌ها در پارکینگ‌های سرپوشیده قرار نداشته باشند لازم است که توسط سایبان محافظت شوند.

سایبان ماشین , سایبان خودرو , طراحی سایبان ماشین

سایبان چیست؟

سایبان به صورت کلی به ابزاری گفته می‌شود که از ماشین در برابر عوامل خارجی و محیطی مانند نور خورشید، باران، باد و سایر عامل‌های خارجی و آسیب‌های احتمالی محافظت می‌کند. سایبان‌های می‌توانند به صورت ثابت و متحرک وجود داشته باشند. همچنین تعدادی از سایبان‌ها قابلیت حمل‌ و نقل دارند که به سایبان‌های همراه معروف هستند.

مزایای استفاده از سایبان ماشین

همان‌طور که گفته شد سایبان می‌تواند از خودرو در برابر عوامل بیرونی محافظت کنید. از مهم‌ترین مزایای استفاده از سایبان‌ها می‌تواند موارد زیر را عنوان کرد:

دلیل ساخت سایبان ماشین

با توجه به آنکه در تعدادی از ساختمان‌ها فضای کافی برای پارک ماشین‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و به اندازه کافی پارکینگ مناسب در دسترس اهالی ساختمان‌ها وجود ندارد و یا در مکان‌های اداری مانند شرکت‌ها و دانشگاه‌ها که ساختن پارکینگ‌هایی در تعداد بسیار زیاد نیاز به صرف هزینه‌های هنگفتی دارد، بهترین راهکار استفاده از سایبان‌ها است که هم با هزینه‌های بسیار کمتر و هم در زمان کمتر ساخته و نصب می‌شوند.

طراحی و ساخت سایبان ماشین

برای ساخت سایبان خودرو باید فاکتورهای مختلفی در نظر گفته شود که مهم‌ترین آن‌ها محل استفاده از سایبان، جنس مواد سازنده، نوع سایبان از نظر ثابت بودن، متحرک بودن یا همراه بودن، نوع طراحی آن و … هستند. طراحی سایبان نیز بر اساس محیط و فضایی که مورداستفاده قرار می‌گیرد انجام می‌شود. به عنوان مثال طراحی سایبان برای محیط‌های با وزش باد شدید یا بارش برف و باران زیاد بسیار متفاوت خواهد بود با محیط‌هایی که بیشتر زیر نور آفتاب هستند. طرح‌های منحنی، چهارگوشه یا طرح‌های فانتزی می‌توانند برای سایبان‌ها مورداستفاده قرار گیرند.

می‌توان گفت برای ساخت سایبان خودرو جنس مواد به ‌کار رفته بیشتری اهمیت را دارد و با توجه به نوع کاربرد سایبان لازم است که از متریال های مختلفی استفاده شود. به عنوان مثال برای ساختن سایبان‌های ثابت لازم است که از فونداسیونی محکم برای پایه آن استفاده شود که معمولاً آهن استفاده می‌شود. برای سایبان‌های متحرک و قابل حمل می‌تواند از موادی مانند آهن، استیل و آلومینیوم برای چهارچوب اصلی آن استفاده کرد در حالی که برای پوشش سقف آن می‌تواند از موادی مانند فایبرگلاس، پی وی سی، شیشه، پارچه‌های برزنتی، ورقه‌های فلزی و … استفاده کرد.

مهم‌ترین نکاتی که در ساخت سایبان ماشین باید رعایت کرد

با توجه به اهمیت و نقش ویژه سایبان‌ها در حفاظت از خودروها لازم است که در ساخت آن‌ها دقت زیادی شود و تمام جوانب مورد بررسی قرار بگیرد تا بهترین کارایی را برای ماشین‌ها داشته باشد. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک سایبان پارکینگ باید داشته باشد می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.