معمولا مشکلی که اغلب سایبان‌ ها دارند این است که قابل حمل نیستند. آلاچیق پرتابل سازه ای است که این مشکل را حل کرده است. آلاچیق پرتابل یا قابل حمل، آلاچیقی است که جنسی پارچه ای داشته و به راحتی می‌توان آن را جابه جا کرد و در مکان مورد نظر خود قرار داد. با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید تا بیشتر با این نوع آلاچیق آشنا شویم.

آلاچیق

آلاچیق، تارم یا کلاه فرنگی، سازه ای چوبی و یا بعضا فلزی است که به عنوان سایبان و سرپناهی برای نشستن در فضای باز در باغ‌ها، پارک‌ها و یا منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در قرن نوزدهم آلاچیق در کشور‌های غربی بیشتر به عنوان وسیله ای مجلل در باغ افراد ثروتمند دیده می‌شد. ولی امروزه تقریبا در اکثر مکان‌های باز که نیاز به یک سایبان باشد از آلاچیق استفاده می‌کنند.

آلاچیق سفر , آلاچیق پرتابل , خرید آلاچیق پرتابلانواع آلاچیق

آلاچیق انواع مختلفی دارد که بسته به محیط استفاده، نیاز مورد نظر و کاربرد آن می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.  از انواع آن می‌توان به:

نوعی از آلاچیق که بیشتر، در پارک‌ها استفاده می‌شود آلاچیق فلزی نام دارد. این نوع آلاچیق دوام و مقاومت بالایی دارد و بازیافت پذیر است. در سقف آن‌ها نیز معمولا از ورقه‌های فلزی یا سفال استفاده می‌شود.

آلاچیق چوبی که همانطور که از نام آن مشخص است از چوپ درست می‌شود. این نوع آلاچیق به دلیل نوع ساخت و ظاهر آن بیشتر در جنگل‌ها، دریا‌ها و مناطق سرسبز استفاده می‌شود.

آلاچیق ترکیبی پرکاربردترین نوع آلاچیق به شمار می‌آید. در ساخت این نوع آلاچیق از مواد مختلفی مثل آلومینیم، چوب، آهن، شیشه و سرامیک استفاده می‌کنند. دلیل پرکاربرد بودن این نوع آلاچیق به این دلیل است که علاوه بر زیبایی ظاهری، دوام بالایی نیز دارد و می‌توان در همه مکان‌ها و متناسب با نیاز از آن استفاده کرد.

آلاچیق سفر , آلاچیق پرتابل , آلاچیق مسافرتی

مزایای آلاچیق

آلاچیق‌های چوبی معمولا کم هزینه و همیشه در دسترس هستند.

مواد سازنده این سازه به گونه ای است که می‌توان بر روی آن انواع و اقسام نور پردازی را انجام داد و زیبایی ظاهری آن را دو چندان کرد

مصالحی که در ساخت آلاچیق مورد استفاده قرار می‌گیرد، قابل بازیافت است و این مورد هم به حفظ محیط زیست و هم به چرخه انرژی کمک می‌کند.

آلاچیق سفر , آلاچیق پرتابل , آلاچیق مسافرتی

آلاچیق پرتابل

از دیگر انواع آلاچیق می‌توان به آلاچیق پرتابل اشاره کرد. این نوع آلاچیق که معمولا از جنس پارچه است برای مکان‌هایی که فقط نیاز است که از نور خورشید در امان بود مناسب است. این نوع آلاچیق به دلیل پارچه ای بودن، در مکان‌هایی که وزش باد زیاد خواهد بودمناسب نیست. زیرا وزش باد به راحتی ممکن است که استحکام این نوع آلاچیق را خراب کند. روکش این نوع سایبان اغلب از جنس برزنت است. از مزایای آلاچیق پرتابل می‌توان به وزن کم و قابل حمل بودن آن اشاره کرد. از این آلاچیق می‌توان در ویلا، حیاط خانه‌ها و یا باغ استفاده کرد.

برای خرید انواع سایبان و آلاچیق پرتابل با کارشناسان ما تماس بگیرید

Rate this post

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.